۱۶ کشته و دهها زخمی در اثر انفجار یک اتوبوس در پیشاور پاکستان

۱۶ کشته و دهها زخمی در اثر انفجار یک اتوبوس در پیشاور پاکستان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انفجار بمب کار گذاشته شده در یک اتوبوس در پیشاور پاکستان دست کم ۱۶ کشته و ۳۰ زخمی بر جای گذاشت. انفجار هنگامی رخ داد که این اتوبوس در حال حرکت در یکی

آگهی

انفجار بمب کار گذاشته شده در یک اتوبوس در پیشاور پاکستان دست کم ۱۶ کشته و ۳۰ زخمی بر جای گذاشت. انفجار هنگامی رخ داد که این اتوبوس در حال حرکت در یکی از جاده های اصلی شهری در حومه پیشاور بود.

انفجار اتوبوس بمب گذاری شده صبح روز چهارشنبه در ایالت خیبر پختونخوا در شمال غربی پاکستان با مرکزیت پیشاور رخ داد.

اتوبوس منفجر شده حامل کارکنان دولتی بود که صبح چهارشنبه به محل کار خود می رفتند. به گفته پلیس انفجار یک بمب دست ساز چهار کیلویی که در زیر صندلی ردیف ششم اتوبوس کار گذاشته شده بود، این تراژدی را رقم زده است.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را نپذیرفته است؛ با این حال طالبان پاکستان اولین مظنون این دست از حملات می باشد. ایالت خیبر پختونخوا و همچنین بلوچستان پاکستان در مناطق مرزی با افغانستان، در سالهای اخیر شاهد حملات متعدد گروه طالبان بوده است.

مقامات پاکستان از سال ۲۰۱۴ تدابیر شدید امنیتی را در مناطق قبایلی پاکستان افزایش داده اند که باعث بهبود نسبی شرایط امنیتی شده است و از زمان اجرای این تدابیر، شمار قربانیان حملات تروریستی گروه طالبان در پاکستان به مقدار زیادی کاهش یافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاهی در پاکستان حکم زندان عمران خان به دلیل فروش هدایای دولتی را به حالت تعلیق درآورد

ارتش و مقام‌های غیرنظامی پاکستان به طور مشترک درباره بمبگذاری‌ علیه اتباع چین تحقیق می‌کنند

حمله به پادگان ارتش پاکستان در نزدیکی مرز افغانستان چندین کشته بر جای گذاشت