Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترکیه می گوید پ کا کا عامل انفجار بمب آنکاراست

ترکیه می گوید پ کا کا عامل انفجار بمب آنکاراست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه که روز دوشنبه به ملاقات مجروحان انفجار بمب در آنکارا رفته بود، از دست داشتن نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه (پ کا

آگهی

احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه که روز دوشنبه به ملاقات مجروحان انفجار بمب در آنکارا رفته بود، از دست داشتن نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه (پ کا کا) در این بمبگذاری خبر داد. به گفتۀ نخست وزیر ترکیه تاکنون ۱۱ نفر در رابطه با این انفجار که ۳۷ کشته برجای گذاشته است، دستگیر شده اند.

پلیس آنکارا می گوید دو تن از کشته شدگان عاملان این انفجار انتحاری هستند. تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این بمبگذاری را به عهده نگرفته است اما به گفتۀ دولت ترکیه آزمایشهای دی ان ای، هویت عاملان این بمبگذاری را مشخص کرده است. در واکنش به این انفجار، نیروی هوایی ترکیه مواضع حزب کارگران کردستان ترکیه را در ارتفاعات شمال عراق بمباران کرد.

روز دوشنبه نیز تعدادی از مردم در شهر استانبول با تجمع در میدان تقسیم به عملکرد حزب حاکم و عدم توانایی دولت این کشور در جلوگیری از چنین حوادثی اعتراض کردند. این اعتراض با مقابلۀ خشن پلیس همراه بود که برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان به ماشینهای آب پاش متوسل شد.

انفجار این اتومبیل بمبگذاری شده در آنکار دومین انفجار در این شهر در کمتر از یک ماه گذشته است. روز هفدهم فوریه نیز یک خودروی حامل بمب در مرکز آنکارا و در نزدیکی مقر فرماندهی ارتش منفجر شد که ۲۹ کشته برجای گذاشت.

دولت ترکیه در همه این انفجارها انگشت اتهام خود را به سوی پ کا کا یا داعش نشانه گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آنکارا یک روز پس از حمله و انفجار مرگبار

«موزه انتحاری» طالبان در افغانستان؛ مین مغناطیسی و بمب کنار جاده‌ای به جای اشیاء باستانی

ایتالیا سه فلسطینی را به اتهام برنامه‌ریزی برای حمله تروریستی بازداشت کرد