Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کره شمالی بزودی کلاهکهای هسته ای خود را آزمایش می کند

کره شمالی بزودی کلاهکهای هسته ای خود را آزمایش می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد که این کشور بزودی کلاهکهای هسته ای خود را آزمایش می کند. بر اساس این گزارش، موشکهای بالستیک کره شمالی که قابلیت حمل

آگهی

خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد که این کشور بزودی کلاهکهای هسته ای خود را آزمایش می کند. بر اساس این گزارش، موشکهای بالستیک کره شمالی که قابلیت حمل کلاهکهای هسته ای را دارند در این آزمایش پرتاب می شوند.

تهدیدهای هسته ای و نظامی کره شمالی در چند ماه اخیر بیشتر از گذشته شده است. این کشور بتازگی یک ماهواره به فضا پرتاب کرد. منتقدان دولت کره شمالی می گویند که این کشور از برنامه های پرتاب ماهواره به عنوان پوششی برای آزمایش موشکهای بالستیک خود استفاده می کند.

پارک گون-های، رئیس جمهوری کره جنوبی با انتقاد از سیاستهای همسایه شمالی این کشور گفت: «اگر کره شمالی رفتار خود را عوض نکند و به اقدامات تحریک آمیز خود ادامه دهد، با ادامه مقابله با جامعه جهانی به سمت خودویرانگری پیش می رود.»

کره شمالی چند هفته قبل از آزمایش موفقیت آمیز بمب هیدروژنی خبر داد. بمب هیدروژنی بسیار قویتر از بمب هسته ای است و به دلیل کم حجم بودن، راحت تر در کلاهکهای موشکهای بالستیک قرار می گیرد. آزمایش بمب هیدروژنی کره شمالی حتی از سوی روسیه و چین که متحد کره شمالی محسوب می شوند مورد انتقاد قرار گرفت.

کارشناسان مستقل انجام آزمایش بمب هیدروژنی کره شمالی را تایید نکرد اما شواهدی از جمله ثبت لرزشهای قوی همزمان با این آزمایشها، احتمال صحت این ادعای پیونگ یانگ را تقویت می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگاهی از درون به کره شمالی: ماجراجویی یک عکاس

«نظم نوین عادلانه و چندقطبی در جهان» در پیدا و پنهان توافقنامه مشارکت راهبردی روسیه و کره شمالی

فرش قرمز برای پوتین در کره شمالی؛ استقبال ویژه کیم جونگ اون و هدایایی که دو رهبر به یکدیگر دادند