واکنش های مردم و تحلیلگران به خروج نظامیان روس از سوریه

واکنش های مردم و تحلیلگران به خروج نظامیان روس از سوریه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ساکنان شهر دمشق، خروج نیروهای نظامی روسیه از سوریه را پایان حمایت مسکو از دمشق نمی دانند. پایتخت سوریه همچنان تحت کنترل دولت بشار اسد است و به همین

آگهی

ساکنان شهر دمشق، خروج نیروهای نظامی روسیه از سوریه را پایان حمایت مسکو از دمشق نمی دانند. پایتخت سوریه همچنان تحت کنترل دولت بشار اسد است و به همین دلیل در این شهر، سیاستهای بشار اسد حامیان بسیاری دارد.

مردم معتقدند که این اقدام روسیه، گامی مهم برای حرکت به سوی صلح و آشتی است.

یکی از ساکنان شهر می گوید: «چنین حرکتی نشان می دهد حضور روسیه در سوریه از روی دوستی بوده است و نه برای سلطه.»

ثمر، خبرنگاری سوری نیز می گوید: «روسیه یک بازیکن معقول در موضوع سوریه است. آنها به اقتضای شرایط، نیروهایشان را کاهش می دهند.»

حسین رویوران، تحلیلگر سیاسی در تهران نیز در واکنش به سیاست اخیر روسیه می گوید: «من تصورم این است که اگر مذاکرات شکست بخورد روسیه بر می گردد. اگر آتش بس پایدار نماند و از طرف گروههای مختلف نقض شود، آن موقع بحث یکسره سازی نظامی به عنوان گزینه اصلی مطرح است که روسیه قطعا نقش مهمی در آن ایفا خواهد کرد.»

تئودور کاراسیک، مدیر مرکز تحقیق و توسعه موسسه خاور نزدیک در امارات متحده عربی نیز می گوید: «فکر می کنم این حرکت برای آینده اسد و متحدانش مهم باشد زیرا بر روند مذاکرات تاثیر می گذارد. روسیه مانند برادر بزرگتری است که گوش برادر کوچکتر را گرفته و به او می گوید چه کار بکند.»

درگیری های سوریه در حالی وارد ششمین سال خود شده است که طی پنج سال گذشته ۲۷۰ هزار کشته و میلیونها آواره بر جای گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوریه: اسرائیل از جولان به چند نقطه در حومه دمشق حمله کرد

رویترز: سپاه پاسداران در پی حملات مرگبار اسرائیل نیروهای ارشد خود را از سوریه خارج کرد

فرمانده اطلاعات سپاه قدس در سوریه و معاونش در حمله هوایی اسرائیل به دمشق کشته شدند