حمله القاعدۀ مغرب اسلامی در ساحل عاج دست کم ۱۴ کشته برجای گذاشت

حمله القاعدۀ مغرب اسلامی در ساحل عاج دست کم ۱۴ کشته برجای گذاشت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حملۀ مسلحانه به یک اقامتگاه ساحلی در منطقۀ «گراند بسام» در ساحل عاج که روز یکشنبه رخ داد، ۱۴ غیرنظامی و دو پلیس کشته شدند. به گفتۀ مقامات این کشور

آگهی

در حملۀ مسلحانه به یک اقامتگاه ساحلی در منطقۀ «گراند بسام» در ساحل عاج که روز یکشنبه رخ داد، ۱۴ غیرنظامی و دو پلیس کشته شدند. به گفتۀ مقامات این کشور شش نفر از حمله کنندگان مسلح نیز به دست نیروهای پلیس از پای درآمده اند.

گروه القاعدۀ مغرب اسلامی مسئولیت این حمله را که بیشتر قربانیان آن گردشگران خارجی هستند، به عهده گرفته است. این گروه در ماه ژانویه نیز حمله مشابهی را به هتلی پایتخت بورکینافاسو صورت داده بود که در جریان آن ۲۹ نفر کشته شدند.

#AQMI revendique l'attentat de #GrandBassam en Côte d'Ivoire via son agence Al Adalous pic.twitter.com/0ZOGRukvJa

— David Thomson (@_DavidThomson) 13 mars 2016

آلاسان واتارا، رئیس جمهوری ساحل عاج که در محل این تیراندازی حاضر شده بود با تاکید بر مقابله با اینگونه حملات تروریستی گفت: «ساحل عاج به هیچ وجه با [عاملان] چنین حملات تروریستی مدارا نخواهد کرد و ما اقدامات مهمی را در این مورد انجام خواهیم داد. این حمله در فاصلۀ سه تا چهار ساعت تحت کنترل درآمد و من باید در اینجا از نیروهای نظامی و امنیتی خودمان تشکر کنم و به آنها برای تلاشی که می کنند تبریک بگویم.»

#instantané Un homme aide un enfant blessé dans l'attaque de la station balnéaire ivoirienne de Grand-Bassam #AFPpic.twitter.com/PEwpWAq2Ef

— Agence France-Presse (@afpfr) 13 mars 2016

مقامات برخی از کشورها نظیر فرانسه این اقدام تروریستی را محکوم و همبستگی خود با دولت و مردم ساحل عاج را اعلام کرده اند. یکی از کشته شدگان ملیت فرانسوی دارد و ملیت دیگر قربانیان هنوز مشخص نشده است.

گراند بسام که در فهرست میراث فرهنگی جهانی نیز ثبت شده، ۴۰ کیلومتر با ابیجان، پایتخت اقتصادی ساحل عاج فاصله دارد و یکی از مناطق مورد علاقۀ گردشگران و مردم این منطقه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی

افشای هویت عامل حمله مرگبار در پاریس؛ «آرمان رجب‌پور میاندوآب» کیست؟

پارلمان اروپا حمله مقامات جمهوری اسلامی علیه زنان ایرانی را محکوم کرد