حمله اعضای القاعده به اقامتگاه ساحلی در ساحل عاج دست کم ۱۸ کشته برجای گذاشت

حمله اعضای القاعده به اقامتگاه ساحلی در ساحل عاج دست کم ۱۸ کشته برجای گذاشت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تعداد کشته شدگان حمله مردان مسلح به یک اقامتگاه ساحلی در ساحل عاج به دست کم ۱۸ نفر رسید. ۱۵ تن از قربانیان این حادثه خونین غیرنظامی و سه تن دیگر

آگهی

تعداد کشته شدگان حمله مردان مسلح به یک اقامتگاه ساحلی در ساحل عاج به دست کم ۱۸ نفر رسید. ۱۵ تن از قربانیان این حادثه خونین غیرنظامی و سه تن دیگر نیروهای امنیتی بودند. این حادثه همچنین ۳۳ زخمی برجای گذاشت. بیشتر قربانیان این حمله را گردشگران خارجی از جمله چهار فرانسوی تشکیل می دهند.

به گفتۀ مقامات این کشور سه مهاجم نیز به دست نیروهای پلیس از پای درآمدند. انریک گروس٬ مدیر موسسه آلمانی گوته هم در بین قربان این حادثه است.

این حمله روز یکشنبه در منطقۀ «گراند بسام» در اطراف آبیجان٬ پایتخت روی داد و القاعدۀ مغرب اسلامی مسئولیت آن را پذیرفته است. این گروه در ماه ژانویه نیز حمله مشابهی را به هتلی در پایتخت بورکینافاسو انجام داده بود که در جریان آن ۲۹ نفر کشته شدند.

یکی از شاهدان عینی در توضیح این حادثه گفت: « به محض اینکه مهاجمان رسیدند از پشت مردی را که آنطرف ایستاده بود هدف قرار دادند. او روی زمین افتاد. مهاجمان به روی دوست وی آتش گشودند. او هم روی زمین نقش بست. مردان مسلح به یک زن سالخورده که آب می فروخت تیراندازی کردند. بعد هم آنها سه بار فریاد زدند الله اکبر.»

به گفته تحلیلگران این حمله بطور نمادین فرانسه را هدف قرار داده است٬ چرا که این محل نخستین مرکز اداری فرانسه در دوران استعمار بوده است. وزیر کشور و وزیر خارجه فرانسه برای بررسی دقیقتر موضوع عازم آبیجان می شوند. از سوی دیگر دستگاه قضایی فرانسه هم تحقیقات پیرامون این حمله را آغاز کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی برای اتحادیه اروپا و بریتانیا آسان نیست؟

سلمان رشدی چند شب پیش از چاقو خوردن خواب دیده بود

جسد زن جوان فرانسوی که به دنبال «شکار ارواح» بود در کلیسای متروکه‌ای در ایتالیا پیدا شد