Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

لغو سخنرانی ترامپ در شیکاگو در پی گسترش اعتراض ها

لغو سخنرانی ترامپ در شیکاگو در پی گسترش اعتراض ها
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اعتراض های گسترده و خشونت و درگیری تنها ساعاتی پیش از سخنرانی دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز جمهوری خواهان سبب شد تا وی سخنرانی خود در شیکاگو را لغو کند

آگهی

اعتراض های گسترده و خشونت و درگیری تنها ساعاتی پیش از سخنرانی دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز جمهوری خواهان سبب شد تا وی سخنرانی خود در شیکاگو را لغو کند.
آقای ترامپ در بیانیه ای که از سوی کمپین انتخاباتی او منتشر شده اعلام کرده که به دلایل امنیتی و پس از گفت و گو با پلیس نسبت به لغو سخنرانی اش اقدام کرده است.

تنها ساعاتی پیش از سخنرانی ترامپ صدها نفر در محوطه بیرونی دانشگاه ایلینویز در شیکاگو تجمع کردند. همچنین داخل دانشگاه نیز درگیری هایی میان هواداران و معترضان به ترامپ گزارش شده است.
اعتراض و خشونت در شیکاگو در پی اعتراض ها در سن لوئیس در فلوریدا صورت گرفت. به گفته پلیس، در جریان اعتراض ها در سن لوئیس ۳۲ نفر بازداشت شده اند.

در همین حال بن کارسون یکی از نامزدهای جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا با کنارکشیدن از رقابت ها از حمایت رسمی خود از دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز این حزب خبر داد.
آقای کارسون دومین نامزد جمهوری خواه است که از دونالد ترامپ حمایت می کند. کریس کریستی، نخستین نامزد جمهوری خواهان بود که در حمایت از ترامپ از رقابت ها کنار کشید.

دونالد ترامپ نیز درجریان انتخابات درون حزبی که از اول ماه فوریه تا هشتم ماه مارس برگزار شد، در ۱۵ ایالت پیروز شده است.
بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که ترامپ برنده نهایی دور مقدماتی رقابت ها در میان نامزدهای حزب جمهوری خواه و رقیب نهایی هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها در رقابت های نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمایت دومین نامزد جمهوری خواه از دونالد ترامپ

آیا جمهوریخواهان موفق به حذف ترامپ می شوند؟

ادامه رقابتهای درون حزبی در آمریکا؛ کروز و سندرز در دو ایالت پیروز شدند