Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آیا جمهوریخواهان موفق به حذف ترامپ می شوند؟

آیا جمهوریخواهان موفق به حذف ترامپ می شوند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیروزی های مکرر و به ظاهر غیرقابل توقف دونالد ترامپ در دور مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، یکی از جالبترین وقایع تاریخ این کشور

آگهی

پیروزی های مکرر و به ظاهر غیرقابل توقف دونالد ترامپ در دور مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، یکی از جالبترین وقایع تاریخ این کشور است.

میت رامنی، جمهوریخواهی که در سال ۲۰۱۲ میلادی خود را نامزد ریاست جمهوری کرده بود، هفته گذشته حملات شدیدی را به وی کرد. آقای رامنی، این نامزد جنجال برانگیز را خطری برای کشور خواند.

تازه ترین نتایج انتخابات درون حزبی نشان می دهد که تاکنون این دست حملات لفظی از سوی جمهوریخواهان مخالف آقای ترامپ، راه به جایی نبرده است.

در ابتدا این میلیاردر جمهوری خواه در ایالات کانزاس و مین شکست خورد و پیروزی اش در لوئیزیانا و کنتاکی کمتر از میزانی بود که پیش بینی می شد ولی در این هفته توانست در میشیگان، میسی سیپی و هاوایی جبران کند. تنها شکست او در ایالت کوچک آیداهو در برابر تد کروز بود.

در همین حال مخالفان وی امیدوارند که با تبلیغات تلویزیونی بتوانند جلوی این روند را هر چه سریع تر بگیرند. آنان به ویژه به رای گیری روز پانزدهم مارس چشم دوخته اند. چهار گروه متفاوت در فلوریدا حداقل ۱۰ میلیون دلار را به رزرو زمان پخش تلویزیونی اختصاص داده اند.

امید به توافق با میانجیگری

استراتژی مخالفان دونالد ترامپ بر امکان «توافق با میانجیگری» استوار است. آنان می گویند که آقای ترامپ پس از آنکه در ماه ژوئیه در کلیولند با نمایندگانی متعدد ولی بدون حد نصاب لازم رو به رو شود از دور رقابت حذف خواهد شد.

توافق با میانجیگری به وضعیتی اطلاق می شود که هیچ نامزدی نتواند اکثریت نمایندگان حزبی را در نخستین دور رای گیری با خود همراه کند. در چنین شرایطی بیشتر نمایندگان حزبی آزاد خواهند بود که به هر کسی که انتخاب می کنند رای دهند.

فرانکلین روزولت در سال ۱۹۳۲ میلادی از همین طریق نامزدی حزب دموکرات را در انتخابات ریاست جمهوری از آن خود کرد.

جمهوریخواهان مخالف ترامپ همچنین امیدوارند که نمایندگان حزبی مخالف وی که اکنون در اکثریت به سر می برند، بتوانند بر سر حمایت از یک نامزد ائتلاف کنند. در این صورت حذف آقای ترامپ حتمی خواهد بود.

با این حال نظرسنجی ها نشان می دهد ۲۰ درصد رای دهندگان جمهوریخواه در صورت نامزدی آقای ترامپ از سوی حزب جمهوریخواه به وی رای نمی دهند و ۲۰ درصد دیگر نیز درصورت شکست این داوطلب نامزدی، به نامزد نهایی جمهوریخواهان رای نخواهند داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود

ترامپ در پرونده «حق‌السکوت به ستاره پورن» گناهکار شناخته شد؛ حالا چه می‌شود؟