ادای احترام ژاپنی ها به قربانیان در سالروز وقوع سونامی و فاجعه اتمی فوکوشیما

ادای احترام ژاپنی ها به قربانیان در سالروز وقوع سونامی و فاجعه اتمی فوکوشیما
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ژاپن روز جمعه و در سالروز وقوع زمین لرزه و سونامی ۱۱ مارس سال ۲۰۱۱ میلادی به قربانیان این حوادث ادای احترام کرد. در توکیو در ساعت ۱۴ و ۴۶ دقیقه به

آگهی

ژاپن روز جمعه و در سالروز وقوع زمین لرزه و سونامی ۱۱ مارس سال ۲۰۱۱ میلادی به قربانیان این حوادث ادای احترام کرد.

در توکیو در ساعت ۱۴ و ۴۶ دقیقه به وقت محلی که لحظه آغاز این حوادث بود، مراسمی ویژه با حضور خانواده امپراطوری و همچنین اعضای دولت برگزار شد. هزاران نفر از شهروندان این کشور نیز در مناطق مشرف به سرزمینهای آسیب دیده در شمال شرق این کشور جمع شدند و به نیایش برای قربانیان پرداختند.

در ۱۱ مارس سال ۲۰۱۱ میلادی برابر با ۲۰ اسفند ۱۳۸۹ شمسی زلزله ای به قدرت ۹ ریشتر بخش بزرگی از ژاپن را به لرزه درآورد. شدت این زمین لرزه باعث ایجاد سونامی و امواج سهمگینی به ارتفاع ۱۵ متر شد. برخی از شهرهای ساحلی این کشور در آب فرو رفتند و بیش از ۱۶۰ هزار نفر مجبور به ترک خانه هایشان شدند. در پی آن سه راکتور هسته ای فوکوشیما به دلیل از کار افتادن خنک کننده ها منفجر شدند و برای سالها، محیط زیست این منطقه را آلوده به امواج رادیواکتیو کردند.

آمار رسمی کشته شدگان این حوادث پس از پنج سال به بیش از بیست هزار نفر رسیده و با توجه به تشعشعات اتمی حاصل از انفجار راکتورهای نیروگاه هسته ای، پیش بینی می شود که شمار قربانیان همچنان افزایش یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنج سال پس از سونامی ژاپن

تصاویر نیروگاه فوکوشیما پنج سال بعد از سونامی ژاپن

وضعیت در فوکوشیما سه سال پس از فاجعه چگونه است؟