امضای توافقنامه صلح میان فارک و دولت کلمبیا به تعویق افتاد

امضای توافقنامه صلح میان فارک و دولت کلمبیا به تعویق افتاد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گروه چپگرای فارک روز پنجشنبه موافقت خود را با پیشنهاد خوان مانوئل سانتوس٬ رئیس جمهوری کلمبیا در زمینه تعیین تاریخ تازه ای برای امضای توافقنامه صلح

آگهی

گروه چپگرای فارک روز پنجشنبه موافقت خود را با پیشنهاد خوان مانوئل سانتوس٬ رئیس جمهوری کلمبیا در زمینه تعیین تاریخ تازه ای برای امضای توافقنامه صلح اعلام کرد. پیشتر روز ۲۳ مارس برای این رویداد مهم تعیین شده بود.

رئیس جمهوری کلمبیا یک روز پیشتر گفته بود که شرایط برای امضای توافقی مناسب هنوز مهیا نیست و تا ۲۳ مارس توافقی با گروه فارک امضا نمی شود. او تاریخ دیگری برای امضای توافق صلح پیشنهاد کرد.

پیش از این نمایندگان دولت کلمبیا و گروه فارک بارها توافقنامه هایی موقت در زمینه اصلاحات ارضی٬ مبارزه با قاچاق مواد مخدر٬ مشارکت سیاسی چریک ها و پرداخت غرامت به خانواده های قربانیان درگیریهای خشونت بار طرفین امضا کرده بودند. اما توافق بر سر برقراری آتش بس قطعی و خلع سلاح گروه فارک که حملات خود را از ژوییه گذشته متوقف کرده همچنان در دستور کار است.

درگیری بین دولت کلمبیا و فارک٬ طولانی ترین درگیری نظامی در آمریکای لاتین٬ بیش از نیم قرن طول کشید و ۲۲۰ هزار قربانی گرفت و میلیونها نفر را بی خانمان کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مشاهده یک پرنده‌ کمیاب نیمه نر و نیمه ماده برای اولین بار در ۱۰۰ سال اخیر

کلمبیا «بزرگترین گنج تاریخ بشر» را از زیر آب بیرون می‌کشد

کلمبیایی‌ها روز جهانی تنبلی را امسال نیز جشن گرفتند