داعش شهری در جنوب کرکوک را با راکتهای حاوی کلر هدف قرار داد

داعش شهری در جنوب کرکوک را با راکتهای حاوی کلر هدف قرار داد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در بمباران «شیمیایی» جنوب کرکوک توسط داعش دهها نفر از جمله چند کودک دچار سوختگی و خفگی شدند. آسیب دیدگان به بیمارستانی در «تازه» انتقال یافتند اما

آگهی

در بمباران «شیمیایی» جنوب کرکوک توسط داعش دهها نفر از جمله چند کودک دچار سوختگی و خفگی شدند. آسیب دیدگان به بیمارستانی در «تازه» انتقال یافتند اما تنها هفده نفر از آنها درمان شده اند.

گروه داعش روز چهارشنبه طی با دهها راکت حاوی ماده کلر٬ شهر «تازه» و اطراف آن را در جنوب کرکوک هدف قرار داد. در پی آن صدها نفر از ساکنان این شهر ۳۰ هزار نفری روز پنجشنبه با بستن یک بزرگراه نسبت به بی عملی دولت در قبال این حملات اعتراض کردند و خواستار دخالت دولت در این زمینه شدند. این نخستین بار نیست که گروه داعش به استفاده از سلاح های شیمیایی متهم می شود.

ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا نیز روز چهارشنبه طی ۲۰ حمله هوایی مواضع داعش را در عراق و سوریه هدف قرار داد. گفته می شود در جریان این حملات پایگاه های شیمیایی داعش در نزدیکی شهر موصل هدف قرار گرفته و دهها تن از پیکارجویان این گروه هم کشته شده اند.

در همین حال٬ نیروهای امنیتی عراق روز چهارشنبه روستاهای «عصریه» و «زنگوره» در شمال غرب رمادی را آزاد و هزاران نفر از ساکنان آن را از بند گروه داعش رها کردند و توانستند پرچم عراق را بر بام ساختمان ها به اهتزاز دربیاورند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای اطلاعات هزاران تن از اعضای داعش

داعش چگونه کودکان را برای نسل جهادی آینده پرورش می دهد؟

بغداد در رقابت با اقلیم کردستان، خط لوله نفت کروک-جیهان را بازگشایی می‌کند