Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

افشای اطلاعات هزاران تن از اعضای داعش

افشای اطلاعات هزاران تن از اعضای داعش
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس ضدتروریسم جمهوری فدرال آلمان در حال بررسی اسناد و مدارکی است که گفته می شود از هویت هزاران عضو گروه «دولت اسلامی» مشهور به داعش پرده برمی دارد

آگهی

پلیس ضدتروریسم جمهوری فدرال آلمان در حال بررسی اسناد و مدارکی است که گفته می شود از هویت هزاران عضو گروه «دولت اسلامی» مشهور به داعش پرده برمی دارد.

این مدارک که تنها سه روز پیش از این به دست مقامات امنیتی آلمان رسیده، توجه رسانه های جهان را برانگیخته است. اکنون نسخه ای از این مدارک در اختیار رسانه های جمعی است و به این ترتیب انبوهی از جزئی ترین اطلاعات نیروهای داعش برملا شده است.

این مجموعه حاوی نام ۲۲ هزار نام، شماره تلفن و اطلاعات ارتباطی خانواده های اعضای این گروه تروریستی بوده و توسط فردی به نام ابوحامد، از اعضای سابق داعش به دست آمده است. عامل انتقال این اسناد گفته که از داعش سرخورده و جدا شده است.

پیتر نئومان، پژوهشگر دانشگاه کینگز لندن می گوید: «تنها تعداد کمی از گروه ها برای اعضایشان سابقه جعل می کنند و آنجایی که کسی بتواند آنها را بیابد به راحتی می تواند متوجه شود. چیزی که اینجا درباره داعش می توانیم ببینیم و این اسناد آن را تائید می کند آن است که داعش فقط یک گروه تروریستی نیست بلکه مثل یک دولت رفتار می کند.»

برگه هایی که اعضای داعش برای پیوستن به این گروه اطلاعاتشان را در آن درج می کنند حاوی ۲۳پرسش است. همچنین به گزارش رسانه های آلمان، در این پرسشنامه از داوطلبان درباره آمادگی برای عملیات انتحاری پرسیده می شود.

مطالعه این اسناد حاکی است که دو سوم مردان عضو داعش از عربستان سعودی، تونس، مراکش و مصر بوده و در این میان اتباع عربستان سعودی ۲۵ درصد کل نیروهای این گروه را تشکیل می دهند.

سوری ها یک و هفت دهم درصد و عراقی ها یک و دو دهم درصد این گروه را تشکیل داده اند. برپایه اطلاعات به دست آمده، اتباع ترکیه و فرانسه نیز به ترتیب بیشترین نیروهای جذب شده غیرعرب محسوب می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا: تحریم‌ها کافی است، تروریستی خواندن سپاه پاسداران ضرورت ندارد

چرا قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی برای اتحادیه اروپا و بریتانیا آسان نیست؟

بازداشت زوج عراقی در آلمان به ظن عضویت در داعش و نسل‌کشی ایزدی‌ها