راهپیمایی سراسری در فرانسه در اعتراض به اصلاحات در قانون کار

راهپیمایی سراسری در فرانسه در اعتراض به اصلاحات در قانون کار
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در ادامه اعتراضها به اصلاحات جنجالی در قانون کار فرانسه٬ دهها هزار نفر از جمله دانش آموزان٬ دانشجویان و کارکنان اصناف مختلف روز چهارشنبه در شهرهای

آگهی

در ادامه اعتراضها به اصلاحات جنجالی در قانون کار فرانسه٬ دهها هزار نفر از جمله دانش آموزان٬ دانشجویان و کارکنان اصناف مختلف روز چهارشنبه در شهرهای این کشور دست به راهپیمایی زدند.

مریم الخومری٬ وزیر کار و امور اجتماعی فرانسه امیدوار است این اصلاحات بتواند بیکاری در این کشور را کاهش بدهد اما منتقدان آن از جمله اتحادیه های صنفی اصلاحات مذکور را در راستای منافع صاحبان شرکتها و موسسات ارزیابی کرده و براین باورند منافع و حقوق کارکنان و کارگران را تامین نمی کند.

فیلیپ مارتینز٬ دبیر کل کنفدراسیون کارگری در مخالفت با این قانون گفت: «ما می خواهیم که کلا از این قانون صرفنظر و به جای آن روی قانونی کار شود که از حقوق کارکنان حفاظت کند.»

کریستوف اوسناولت از کارمندان شرکت ایرفرانس نیز با انتقاد از سیاستهای راستگرایانه دولت چپ افزود: «آنها هر کاری می کنند جز سیاستهای جناح چپ. سارکوزی رویا می بافد و اولاند آن را عملی می کند. آنچه امروزه دولت چپ انجام می دهد وحشتناک است.»

کارولین سنت هیلار٬ معاون شهردار مورسانگ سور اورج این قانون را به زیان کارکنان خواند و گفت: «با هدف کاهش بیکاری از طریق این قانون٬ ما کارمندان را مثل یک دستمال کاغذی یکبار مصرف می کنیم.»

دانشجویی در پاریس نیز افزود: «این قانون فقط ساعات کار را بالا می برد و اخراج کارکنان را آسان می کند. چنین قانونی را نمی خواهیم. چون منجر به بیکاری بیشتر جوانان می شود و اساسا به همین دلیل است که جوانان امروز طغیان می کنند.»

همزمان با این راهپیمایی سراسری٬ کارکنان راه آهن فرانسه نیز در تصمیمی از پیش تعیین شده روز چهارشنبه دست به اعتصاب زد.

مخالفت ها و انتقادهای اتحادیه های صنفی و احزاب مانع از آن شد تا طرح ارائه شده از سوی وزیر کار فرانسه موسوم به طرح «الخومری» روز چهارشنبه در شورای وزیران مورد بررسی قرار گیرد و این موضوع به دو هفته دیگر موکول شد. گفته می شود مخالفان این اصلاحات هفته آینده نیز راهپیمایی دیگری برگزار خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نرخ بالای بیکاری در فرانسه و نگرانی از اصلاح قانون کار

قیاس اجمالی قانون کار فرانسه در اروپا

مردی که با تهدید به انفجار انتحاری وارد کنسولگری ایران در پاریس شده بود، خود را تسلیم پلیس کرد