لیگ قهرمانان اروپا؛ صعود بنفیکا و پاری سن ژرمن

لیگ قهرمانان اروپا؛ صعود بنفیکا و پاری سن ژرمن
نگارش از Euronews

دیدارهای برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا چهارشنبه شب ادامه یافت و طی آن بنفیکا در روسیه جواز حضور در یکچهارم نهایی این بازیها را به دست

دیدارهای برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا چهارشنبه شب ادامه یافت و طی آن بنفیکا در روسیه جواز حضور در یکچهارم نهایی این بازیها را به دست آورد.

بنفیکایی ها که سه امتیاز از دیدار رفت اندوخته داشتند با چاشنی احتیاط بازی را آغاز کردند. تلاشهای زنیت سن پترزبورگ بالاخره با ضربه سر هالک در دقیقه ۶۹ بازی جواب داد تا همه چیز برابر شود. اما این پایان کار نبود و پرتغالی ها با دو گل دقایق پایانی نیکولاس گایتان و آندرسون تالیسکا، سه امتیاز بازی برگشت را هم از آن خود کردند و با اقتدار به مرحله بعد صعود کردند.

در دیدار دیگر دو تیم پرآوازه چلسی و پاری سن ژرمن در استمفورد بریج لندن به مصاف هم رفتند. فرانسوی ها که در دیدار رفت ۲ بر۱ به پیروزی رسیده بودند، در این بازی هم گل نخست را وارد دروازه آبی های لندن کردند. آدریان رابیو در دقیقه ۱۶ پاس زیبای زلاتان را به گل تبدیل کرد. ۱۱ دقیقه بعد دیگه کوستا گل تساوی را به ثمر رساند و دو تیم با همین نتیجه راهی رختکن شدند.

اما این بار هم مثل همیشه این زلاتان ابراهیموویچ بود که خیال لوران بلان را آسوده کرد. این مهاجم سوئدی در دقیقه ۶۷ گلزنی کرد. گلی که هم سه امتیاز این بازی را برای پاری سن ژرمن به ارمغان آورد هم تلاشهای نصفه نیمه آبی های لندن را بی اثر تر کرد.

مطالب مرتبط