بحران در شرکت برق فرانسه

بحران در شرکت برق فرانسه
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالی که بخش انرژی در اروپا دچار افتی نسبی است، شرکت برق فرانسه موسوم به «او د اف» برای اجرای تعهدات و پروژه های خود با دشواری مواجه شده است. ساخت

در حالی که بخش انرژی در اروپا دچار افتی نسبی است، شرکت برق فرانسه موسوم به «او د اف» برای اجرای تعهدات و پروژه های خود با دشواری مواجه شده است.

آگهی

ساخت نیروگاههای هسته ای «هینکلی پوینت» در بریتانیا منشاء اختلاف توما پیکمل، مدیر مالی این شرکت با مدیران و مسئولان این شرکت معرفی شده و استعفای ناگهانی این مدیر مالی را در پی داشته است.

مایک اینگرام، تحلیلگر بازار بورس از لندن گفت: «سال گذشته آنها (او د اف) هزینه های عملیاتی خود را تا ۳۰۰ میلیون یورو کاهش دادند. امسال این رقم باید به ۷۰۰ میلیون برسد اما در مقایسه با تعهدات مالی که شرکت دارد بویژه برای نیروگاههای هسته ای «هینکلی پوینت» مانند یک قطره آب در اقیانوس است.»

شرکت برق فرانسه برای ساخت دو نیروگاه هسته ای در «هینکلی پوینت» باید به سرمایه گذاری معادل ۱۸ میلیارد پوند روی آورد. سندیکاها و مدیر سابق مالی این شرکت اعتقاد دارند اجرای چنین پروژه ای در کوتاه مدت برای این کمپانی ضرر درپی خواهد داشت. با این وجود دولت فرانسه سهامدار عمده شرکت او د اف حمایت خود را از نهایی شدن چنین طرحی اعلام کرده است.

مایک اینگرام در ادامه درباره بعد سیاسی ساخت نیروگاههای هسته ای در بریتانیا می گوید: «نمی توان برای این مورد یک بعد سیاسی متصور نشد. نه تنها دخالت دولت فرانسه را با دارا بودن حدود ۸۵ درصد سهام در شرکت او د ف داریم بلکه دولت بریتانیا نیز در طرف دیگر قرار دارد زیرا این یک پروژه مهم و شاخص محسوب می شود. همه این تحولات زمانی بوجود می آید که بحثها و مناظرات مربوط به خروج و یا عدم خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به اوج خود رسیده است.»

از سوی دیگر شرکت برق فرانسه که چندی است فعالیتهای بخش ساخت راکتورهای اتمی کمپانی «اروا» «Areva» را به مالکیت خود درآورده باید تعهدات این شرکت وابسته به خود را نیز مدیریت کند. اروا برای ساخت و راه اندازی راکتورهای هسته ای در جزیره «اولکیلو اوتو» فنلاند همچنین برای اجرای تعهدات در «فلامان ویل» فرانسه با تاخیری بیش از ۷ سال روبرو است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان بدترین اقتصاد بزرگ توسعه یافته شده است؟

صادرات کالاهای بریتانیایی به اتحادیه اروپا طی ماه ژانویه «۶۸ درصد» کاهش یافت

جمعه سیاه در لندن؛ فروشگاهی که مشتریانش برای پناهجویان هدیه می‌خرند