Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

گزیده ای از سخنرانی های جنجالی دونالد ترامپ

گزیده ای از سخنرانی های جنجالی دونالد ترامپ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه در دور مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا با کسب پیروزی های مکرر شگفتی آفریده است. این در حالی است که

آگهی

دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه در دور مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا با کسب پیروزی های مکرر شگفتی آفریده است. این در حالی است که از این میلیاردر آمریکایی اظهار نظرهای جنجالی بسیاری شنیده شده است.

آقای ترامپ ۲۴ فوریه در لاس وگاس گفت: «بهترین مردم مکزیک به اینجا فرستاده نمی شوند. آنها کسانی را می فرستند که مشکلات زیادی دارند و این مشکلات را با خودشان به اینجا می آورند. آنها مواد مخدر می آورند و مرتکب جرم می شوند. آنها اهل تجاوز هستند.»

در کارولینای جنوبی نیز درباره مهاجران مسلمان گفته است: «دونالد جی ترامپ، خواستار توقف کامل ورود مسلمانان به ایالات متحده تا زمانی است که نمایندگان کشورمان بتوانند دریابند که چه اینجا چه خبر است.»

باز هم در کارولینای جنوبی اما این بار درباره رهبر کاتولیک های جهان گفت: «اگر داعش به واتیکان حمله کند که همه می دانند این پیروزی نهایی داعش خواهد بود، آنگاه پاپ فقط آرزو و دعا می کند که دونالد ترامپ رئیس جمهوری شود.»

ترامپ همچنین می گوید که متمم دوم قانون اساسی آمریکا درباره آزادی خرید و فروش و حمل اسلحه گرم، توسط باراک اوباما «به اسارت گرفته شده» است.

وی ۲۵ ژانویه در واشینگتن دی سی و در واکنش به حمله تروریستی در پاریس گفت: «این حیوانات راست راست راه رفته اند و به ۱۳۰ نفر را شلیک کرده اند. اگر طرف مقابل سلاح داشت، آنوقت کل ماجرای مردم به صورتی دیگر بود.»

و البته آقای ترامپ در چارلستون شمالی در ایالت کارولینای جنوبی از شکنجه نیز دفاع کرده و گفته است: «گفته ام که به نظرم ما باید بسیار، بسیار، بسیار فرا تر از “القای خفگی با آب” را به کار گیریم.»

در همین حال به نظر نمی رسد که آقای ترامپ رابطه چندان مطلوبی با خبرنگاران مطبوعات پرتیراژ داشته باشد. وی ۲۶ فوریه در ایالت تگزاس گفت: «من قوانین مربوط به افترا را توسعه می دهم. بنابراین وقتی که نیویورک تایمز مطلب اصلی اش را علیه من می نویسد که کاملا مفتضح است، ما می توانیم از آنان شکایت کرده و پول غرامت بگیریم، جای آنکه به دلیل مصون بودنشان، شانسی برای پیروز شدن نداشته باشیم.»

در این میان رقبای حزبی هم در امان نمانده اند. آقای ترامپ در تگزاس سناتور مارکو روبیو را نیز نشانه گرفت و در میان هوادارانش گفت: «من روبیو را دیده ام. شما باید او را پشت صحنه ببینید. او داشت صورتش را با ماله آرایش می کرد. نمی خواهم بگویم که تلاش داشت تا گوش هایش را بپوشاند. نمی گویم که او تلاش می کرد تا عرقش را بپوشاند. آیا تا به حال کسی را دیده اید که این طوری عرق کند؟.»

این نامزد ریاست جمهوری آمریکا به پشتوانه میلیون ها دلار ثروتش پا به عرصه رقابت گذاشت و اکنون در سراسر این کشور میلیون ها هوادار دارد. هواداران وی از اقشار متفاوت جامعه آمریکا هستند، با این حال او می گوید «آنانی را دوست دارد که تحصیل کرده نیستند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وال استریت ژورنال: آمریکا با قطعنامه پیشنهادی اروپا علیه ایران در شورای حکام مخالفت کرده است

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند