Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کمیسیون اروپا ۷۰۰ میلیون یورو برای کمک به مهاجران به یونان پرداخت می کند

کمیسیون اروپا ۷۰۰ میلیون یورو برای کمک به مهاجران به یونان پرداخت می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه با توجه به افزایش شمار پناهجویان در یونان از اختصاص یک کمک ۷۰۰ میلیون یورویی به یونان خبر داد. به مسدود شدن مرزهای کشورهای

آگهی

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه با توجه به افزایش شمار پناهجویان در یونان از اختصاص یک کمک ۷۰۰ میلیون یورویی به یونان خبر داد. به مسدود شدن مرزهای کشورهای بالکان، وضعیت پناهجویان گیرافتاده در این کشور را وخیم تر کرده است. طبق اعلام این کمیسیون، مبلغ ۳۰۰ میلیون یورو از این بودجۀ اختصاص یافته در سالجاری به یونان پرداخت خواهد شد و باقیماندۀ آن نیز طی دو مرحله تا سال ۲۰۱۸ در اختیار مقامات این کشور قرار می گیرد.

به گفتۀ مقامات یونان در حال حاضر بیش از ۲۵ هزار پناهجو در یونان و به دلیل بسته شدن مرزهای مقدونیه در این کشور به سر می برند. وزرات مهاجرت یونان تخمین می زند در صورتیکه مرزهای مقدونیه و دیگر کشورهای بالکان به روی این مهاجران گشوده نشود، تا پایان ماه مارس تعداد آنها به بیش از ۷۰.۰۰۰ نفر برسد.

انتظار، مهاجری از موصل که باردار نیز هست، یکی از صدها مهاجری است که در اردوگاهی موقت در مرز یونان با مقدونیه مستقر شده است. او از سرما و بیماری شکایت می کند و می گوید: «ما به لباس برای بچه هایمان و جایی برای ماندن نیاز داریم. چادرمان را ببینید، هفت نفر در اینجا زندگی می کنیم. تازه این چادرها را هم خودمان خریده ایم.»

سخنگوی کمیساریای عالی پناهجویان سازمان ملل در اردوگاه ایدومنی بسته شدن مرزها را عامل هرج و مرج در این منطقه می داند و می گوید: «این شرایط به بحران انسانی منجر خواهد شد و یونان نمی تواند به تنهایی با این وضعیت روبرو شود.»

به گفتۀ مقامات یونان، شهر آتن به یک اردوگاه روباز برای مهاجران تبدیل شده و بنا به آمار اعلام شده از سوی سازمان ملل، از ابتدای سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۲۲ هزار مهاجر وارد این کشور شده اند. سازمان های فعال در زمینۀ کمک به این مهاجران می گویند ادامۀ مسدود بودن مرزهای کشورهای بالکان می تواند وضعیت این مهاجران را به یک فاجعۀ انسانی تبدیل کند.

قرار است روز دوشنبه، هفتم مارس نشستی بر سر موضوع مهاجران با حضور رهبران کشورهای اتحادیۀ اروپا در بروکسل برگزار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران پناهجویان؛ تلاش دونالد توسک برای کاهش اختلافات

تاکید مجدد مرکل بر اجرای کامل پیمان شنگن و رعایت سهمیه پذیرش مهاجران

گفتگو با وزیر کشور یونان در مورد مهاجرت به اروپا