Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

قربانیان کودک آزاری کشیش ها: یکی باید جلوی این اتفاقات را بگیرد

قربانیان کودک آزاری کشیش ها: یکی باید جلوی این اتفاقات را بگیرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

قربانیان استرالیایی سوءاستفادۀ جنسی توسط کشیش ها در این کشور که در ادامۀ سفر خود به رم رسیده اند، خواستار دیدار با پاپ شدند. این افراد در گفت و گو با

آگهی

قربانیان استرالیایی سوءاستفادۀ جنسی توسط کشیش ها در این کشور که در ادامۀ سفر خود به رم رسیده اند، خواستار دیدار با پاپ شدند. این افراد در گفت و گو با رسانه ها با بیان اینکه کاردنیال جرج پل، اسقف اعظم این کشور در دهۀ هفتاد از این اقدام کشیش ها مطلع بوده است، خواهان مشخص شدن سهم وی در این پرونده شدند.

فیل نیجل، یکی از این قربانیان می گوید: «ما می خواهیم صدایمان شنیده شود و بدانیم کسی هست که به این مساله اهمیت می دهد، کسی که بتواند همه چیز را تغییر بدهد و مانع تکرار این اتفاقات در آینده شود.»

دیوید ریدسدیل، یکی دیگر از این قربانیان می گوید: «شاید تمام نهادها نیاز به نظارت بیرونی دارند تا از اقدامات آنها برای محافظت از کودکات اطمینان یابد. مشخص است که سیستم کنونی [به دلیل نقایضی که دارد] باعث شده که خیلی از مردم به خود بگویند وظیفۀ من بود که از کودکان دفاع کنم.»

کاردینال جرج پل که در حال حاضر در رم به سر می برد و وزیر اقتصاد واتیکان نیز هست، در تاریخ ۲۸ و ۲۹ فوریه، از طریق ویدئوکنفرانس در مقابل کمیسیون سلطنتی استرالیا که برای رسیدگی به پروندۀ کودک آزاری کشیش های این کشور در دهۀ هفتاد تشیکل شده، شرکت کرد. وزیر اقتصاد واتیکان اتهام مطلع بودن از کودک آزادی کشیش ها و سرپوش گذاشتن بر این عمل آنها را رد کرده است.

بیشتر این قربانیان از ساکنان شهر بالارات هستند و کاردینال جرج پل نیز در همین شهر به دنیا آمده است. وی در پاسخ به سوال خبرنگاران پذیرفته که کلیسا در برخی از مناطق و از جمله استرالیا کوتاهی کرده و آدم ها را تنها گذاشته است.

وی در سال ۲۰۱۳ نیز با شهادت در مقابل کمیتۀ تحقیقاتی پارلمان استرالیا در همین رابطه اعلام کرده بود آمادۀ دیدار با قربانیان و شنیدن حرف های آنها و همچنین حمایت از این قربانیان است. کاردینال جرج پل در سال ۱۹۹۳ نیز کشیک ریدسدیل را در دادگاهی که برای رسیدگی به اتهامات کودک آزاری منسوب به این کشیک تشکیل شده بود، همراهی کرده اما همان موقع نیز اطلاع از عمل کشیک ریدسدیل را رد کرده بود.

رسوایی کودک آزاری کشیش ها به یکی از مسائل مهم در واتیکان تبدیل شده و رهبر کاتولیک های جهان قول داده است با این رفتار به شدت برخورد کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرار از خانه وحشت؛ چگونه دختری ۱۷ ساله موفق به نجات خواهران و برادرانش شد

شهادت به اشتباه کلیسا در موضوع آزار جنسی کودکان

نبرد قربانیان آزار جنسی یک کشیش در فرانسه پس از سالها سکوت