دو میدانی کاران روسیه در بیم و امید شرکت در المپیک

دو میدانی کاران روسیه در بیم و امید شرکت در المپیک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دومیدانی کاران روس با امید برداشته شدن محرومیت وضع شده بر ضد ورزش دو میدانی در این کشور سخت مشغول تمرین هستند تا خود را برای شرکت در بازیهای المپیک

آگهی

دومیدانی کاران روس با امید برداشته شدن محرومیت وضع شده بر ضد ورزش دو میدانی در این کشور سخت مشغول تمرین هستند تا خود را برای شرکت در بازیهای المپیک تابستانی ریو آماده کنند.

پس از برملا شدن موارد دوپینگ در میان دومیدانی کاران روسیه از سوی کمیسیون مستقل آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ، فدراسیون بین المللی دومیدانی (ایاف) ورزشکاران این کشور را تا اطلاع ثانوی از شرکت در مسابقات محروم کرد.

ورزش دومیدانی از محبوبیت و نیز کیفیت بالایی در روسیه برخوردار است و به گفته وزیر ورزش این کشور شصت تا هفتاد دومیدانی کار روس پتانسیل شرکت در بازیهای المپیک ریو را دارند.

ایاف با انتشار فهرستی از مواردی که فدراسیون دومیدانی روسیه بایست جهت قانونمند کردن مبارزه با دوپینگ انجام دهد، لغو محرومیت این کشور را مشروط به اجرایی شدن این موارد کرده است.

کنستانتین خولموگروف قهرمان دو هشتصد متر روسیه می گوید: «این مسئله بر روی کار من و هم تیمی هایم هیچ تاثیری ندارد. ما به تمرین کردن ادامه می دهیم و می کوشیم بهترین نتایج را بدست آوریم. بازیهای المپیک بدون تیم روسیه معنایی نخواهد داشت. من مطمئنم مجوز حضور در این بازیها را بدست می آوریم.»

میخائیل بوتف مدیر کل فدراسیون دو میدانی روسیه گفته است هر ورزشکار برای شرکت در مسابقات داخل سالن قهرمانی روسیه باید تعهدی کتبی مبنی بر انجام ندادن دوپینگ را امضا کند.

او می گوید: «ما منتظر گزارش ایاف در باره وضعیت مبارزه با دوپینگ در روسیه هستیم. برای ورزشکاران اولویت اصلی در حال حاضر تمرین کردن و آماده ساختن خود برای مسابقات است.»

این در حالی است که هفته گذشته دادگاه داوری ورزش اعلام کرد بررسی پرونده دوپینگ هشت دومیدانی کار روسیه را که توسط فدراسیون این نادیده گرفته شده، آغاز کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ورزشکاران حرفه‌ای با درآمد خود چه می‌کنند؟

محمدجعفر مرادی رکورد ماراتن ایران را در برلین جابجا کرد

مرضیه حمیدی، تکواندوکار افغان: ورزشم مبارزه علیه گروه تروریستی ضدزن طالبان است