Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جان کری: مسئله پناهجویان سوریه یک بحران جهانی است

جان کری: مسئله پناهجویان سوریه یک بحران جهانی است
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالی که آتش بس شکننده در شهرهای مختلف سوریه از جمله درعا سوریه همچنان ادامه دارد، طرفهای درگیر یکدیگر را به نقض توافق ترک مخاصمه متهم می کنند. از

آگهی

در حالی که آتش بس شکننده در شهرهای مختلف سوریه از جمله درعا سوریه همچنان ادامه دارد، طرفهای درگیر یکدیگر را به نقض توافق ترک مخاصمه متهم می کنند. از سوی دیگر آمریکا می گوید رژیم بشار اسد در روند رساندن کمکهای غذایی و دارویی بین المللی به مردم شهرهای محاصره شده در سوریه اخلال می کند.

جان کری، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا پس از دیدار با همتای آلمانی خود در برلین، در مورد آوارگان جنگ سوریه گفت: «بگذارید بروشنی بگویم که آمریکا بحران پناهجویان را یک بحران جهانی می داند که پیش از همه بر اردن، لبنان و ترکیه تأثیر گذاشته است. این مسئله از چهار سال و نیم پیش تاکنون بار سنگینی را به این کشورها تحمیل کرده است.»

در روزهای گذشته چندین کامیون حامل دارو و غذا از طرف سازمان ملل به شهرهایی که اهالی آن در محاصره ارتش سوریه یا نیروهای شورشی هستند، فرستاده شده است. بر روی بعضی از کامیونهایی که اخیرا به روستای ابطع در نزدیکی درعا رسیده، نوشته شده: «کمکهای دولت سوریه و روسیه». نیروهای شورشی می گویند دولت سوریه با فرستادن کامیون حامل کمک انسانی، قصد دارد چهره ای صلح طلب و طرفدار آتش بس از خود به نمایش بگذارد.

تلویزیون سی سی تی وی چین هم گزارش داد که در حدود هزار نفر از نیروهای یک گروه شورشی در درعا، طرح آشتی ملی دولت سوریه را پذیرفته و سلاح های خود را تحویل ارتش این کشور دادند. نام این گروه ذکر نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک رسانی در سایه آتش بس نسبی؛ اولین بارقه امید در سوریه

چرا فضا به محیط ایده‌آل برای تحقیق در مورد بیماری سرطان تبدیل شده است؟

نتایج یک تحقیق: استفاده زیاد از تلفن همراه باعث کاهش تعداد اسپرم در مردان می‌شود