Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اردوغان آزادی دو روزنامه نگار منتقد را تاب برنیاورد

اردوغان آزادی دو روزنامه نگار منتقد را تاب برنیاورد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه آزاد شدن دو تن از روزنامه نگاران منتقدش را تاب نیاورد و آنها را به جاسوسی متهم کرد. او ضمن انتقاد از تصمیم دادگاه

آگهی

رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه آزاد شدن دو تن از روزنامه نگاران منتقدش را تاب نیاورد و آنها را به جاسوسی متهم کرد. او ضمن انتقاد از تصمیم دادگاه قانون اساسی ترکیه در آزاد کردن دو روزنامه نگار روزنامه جمهوریت به بهانه نقض شدن حقوق آنها، مورد این دو نفر را خارج از حیطه آزادی بیان و آزادی رسانه ها ارزیابی کرد.

آقای اردوغان در این مورد گفت: «دادگاه قانون اساسی ممکن است چنین تصمیمی گرفته باشد و تنها کاری که می توانم بکنم این است که در برابر این تصمیم سکوت کنم. ولی آنرا نخواهم پذیرفت. بگذارید شفاف باشم با این تصمیم موافق نیستم و به آن احترام نمی گذارم.»

کان دوندار، سردبیر روزنامه جمهوریت و اردم گل، مسئول دفتر این روزنامه در آنکارا، پس از انتشار مطلبی که در آن ادعا شده بود ترکیه منبع قاچاق سلاح به سوریه است، در ماه نوامبر به طور موقت بازداشت شدند و جمعه گذشته به تصمیم دادگاه قانون اساسی تا روز دادگاه آزاد شدند.

قرار است این دو نفر ۲۵ مارس در دادگاه به اتهامات خود از جمله افشای اسرار دولتی، پاسخ دهند. آنها فعلا اجازه ترک خاک ترکیه را ندارند و در صورت اثبات اتهامات، صدور احکام سنگینی چون حبس ابد، دور از انتظار نخواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اردوغان از موضع پدرو سانچز در قبال جنگ غزه تشکر کرد

تظاهرات هزاران نفر در استانبول در مخالفت با طرح اردوغان برای کشتن سگ‌های ولگرد

شکل‌گیری جهان تُرک با محوریت آنکارا؛ چرا منافع غرب در حمایت از همگرایی ترک‌ها در آسیای مرکزی است؟