Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

انتقال پناهجویان از کاله آغاز شد

انتقال پناهجویان از کاله آغاز شد
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تخلیه منطقه «جنگل» به منظور تخریب آن در آینده در پی صدور حکم دادگاه لیل در روز پنج شنبه صورت می گیرد

آگهی

مأموران دولتی فرانسه کار جابجایی پناهجویان از منطقه کاله در شمال این کشور را از صبح جمعه آغاز کردند. قرار است این افراد به مرور از چادرهای خود در منطقه موسوم به «جنگل» به مکانهایی که دولت در مناطق دیگر برای آنها در نظر گرفته، منتقل شوند.

زیماکو که برای پناهجویان در این منطقه مدرسه ساخته، می گوید: «اینجا کسی دعوا ندارد، اما فکر نمی کنم کسی حاضر باشد که برود، برای اینکه می پرسند کجا برویم. حرفی که دائم می شنویم این است: ما نمی خواهیم در فرانسه بمانیم، می خواهیم به بریتانیا برویم.»

یک داوطلب کمک به پناهجویان می گوید: «سه هزار نفر اینجا هستند، اما دولت می گوید هزار نفر. برای هزار نفر جا در نظر گرفته نه ۳ هزار نفر. پس دو هزار نفر دیگر کجا بروند؟ چطور یک قاضی می تواند چنین حکمی صادر کند آن هم در این فصل زمستان؟ در حالی که بسیاری از اینها زنان و کودکان بی سرپرست هستند.»

تخلیه منطقه «جنگل» به منظور تخریب آن در آینده در پی صدور حکم دادگاه لیل در روز پنج شنبه صورت می گیرد. پناهجویان حاضر در این مکان قصد دارند تا به هر شیوه ممکن و از طریق تونل مانش خود را به خاک بریتانیا برسانند. اما چون هنوز امکان رفتن به آنجا را نیافته اند، امکانات زندگی موقتی برای خود فراهم کرده و در آن مکان حتی رستوران، مدرسه، کلیسا و مسجد ساخته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه فرانسه حکم به تخلیه پناهجویان کاله داد

انتقال اولین گروه پناهجویان به اردوگاه موقت در شمال فرانسه

بحران ناتمام مهاجرت غیرقانونی در کاله