اوباما قانون محافظت از حریم خصوصی شهروندان خارجی را امضا کرد

اوباما قانون محافظت از حریم خصوصی شهروندان خارجی را امضا کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خبر کوتاه باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه قانون محافظت از حریم خصوصی شهروندان کشورهای متحد آمریکا را امضا کرد. بر اساس این قانون،

آگهی

خبر کوتاه

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه قانون محافظت از حریم خصوصی شهروندان کشورهای متحد آمریکا را امضا کرد. بر اساس این قانون، چنانچه اطلاعات شخصی و مکالمات خصوصی این افراد توسط نهادهای آمریکایی به طور غیرقانونی مورد استفاده قرار گیرد، شهروندان این کشورها می توانند علیه نهادهای اطلاعاتی و امنیتی و دولت آمریکا شکایت کنند.

امضای این قانون یکروز پس از انتشار اسنادی توسط ویکی لیکس صورت می گیرد که نشان می دهد آمریکا تلفن های سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر سابق ایتالیا را شنود می کرده است.

ادوارد اسنودن، کارمند سابق سازمان امنیت ملی آمریکا در سال ۲۰۱۳ اسنادی را افشا کرد که به موجب آن، این سازمان نه تنها در خارج از کشور، بلکه به شکل گستردۀ شهروندان آمریکا را نیز شنود می کرده است. همین امر موجب انتقادات شدید نسبت به این نهاد امنیتی آمریکا و بازنگری در قانون میهن پرستی شد.

قانون میهن پرستی یا «پتریوت اکت» در سال ۲۰۱۱ و پس از حملات یازدهم سپتامبر تصویب شد و به دستگاههای امنیتی این کشور اجازه می دهد اگر ضرورت امنیتی ایجاد کند به اقداماتی نظیر شنود و حتی دستگیری فرد یا افراد مشکوک و مظنون متوسل شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قوانین حفظ حریم خصوصی؛ چرا همه به دنبال دریافت اطلاعات شخصی ما هستند؟

مقامات آمریکایی می‌گویند بایدن به دنبال تشویق اسرائیل به کاهش تنش‌ها است

حمایت «آهنین» بایدن از اسرائیل در برابر حمله ایران؛ آمریکا از طریق ۴ کشورعربی به تهران هشدار داد