Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دمیستورا: امکان کمک رسانی بشردوستانه تغییری جدی در تحولات سوریه است

دمیستورا: امکان کمک رسانی بشردوستانه تغییری جدی در تحولات سوریه است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت و مخالفان سوریه اعلام کرده اند توافق آتش بس بعمل آمده توسط آمریکا و روسیه را رعایت خواهند کرد تا امکان کمک رسانی بشردوستانه به مناطق تحت محاصره

آگهی

دولت و مخالفان سوریه اعلام کرده اند توافق آتش بس بعمل آمده توسط آمریکا و روسیه را رعایت خواهند کرد تا امکان کمک رسانی بشردوستانه به مناطق تحت محاصره ممکن شود.

استفان دمیستورا فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه فراهم شدن امکان رساندن غذا و دارو به این نقاط را دستاورد و تغییری بزرگ در تحولات سوریه خواند.

وی گفت:«کمک رسانی به ۱۱۰ هزار نفر، ۲۰۰ کامیون، دیروز اولین تمرین کمک رسانی هوایی به ۲۰۰ هزار نفر بود. اکنون و در مقایسه با گذشته از تغییراتی جدی سخن می گوییم.»

رساندن مواد غذایی و دارو به دیرالزور، شهری که بخش هایی از آن در محاصره داعش است از الویت هاست. کمک رسانی هوایی دیروز به این شهر ظاهرا با موفقیت کامل همراه نبوده است.

ژان اگلند، مشاور سازمان ملل متحد برای سوریه در امور بشردوستانه گفت:«با دو مشکل روبرو شدیم، بسته ها و بارکف های چتردار از مسیر اصلی دور می شدند، بعضی از آنها در جای مورد نظر فرود نیامدند و باز نشدن چتر برخی از بسته ها نیز باعث از بین رفتن مواد غذایی شد.»

پنج سال جنگ داخلی سوریه تا به امروز جان بیش از ۲۵۰ هزار سوری را گرفته و حدود نیمی از جمعیت این کشور را از خانه و کاشانه خود آواره کرده است.

طبق توافق مسکو و واشنگتن آتش بس در سوریه از اولین دقیقه بامداد شنبه ۲۷ فوریه (هشتم اسفند) آغاز خواهد شد اما حملات هوایی آمریکا و روسیه علیه افراط گرایان داعش و النصره ادامه خواهد یافت.

تاریخ جدید از سرگیری مذاکرات صلح بین طرف های درگیر در جنگ داخلی سوریه هم فردا جمعه اعلام می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان و دولت سوریه: آتش بس مشروط را رعایت می کنیم

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید