Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

جان کری: شمار نیروهای سپاه پاسداران در سوریه کاهش یافته است

جان کری: شمار نیروهای سپاه پاسداران در سوریه کاهش یافته است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد شمار نیروهای سپاه پاسداران ایران در سوریه کاهش یافته است، با این حال ایران به ارسال سلاح و تجهیزات برای ارتش سوریه ادامه می‌دهد.

جان کری در سخنرانی خود در جمع اعضای کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا با اعلام این خبر گفت: «آیت الله خامنه‌ای، رهبر ایران شمار قابل توجهی از نیروهای ایرانی را [از سوریه] خارج کرده است.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه، گروهی از نمایندگان جمهوریخواه مجلس آمریکا درباره نزدیک شدن مواضع ایران و ایالات متحده پس از توافق هسته‌ای از جان کری توضیح خواسته بودند.

وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرده است که خروج نیروهای ایرانی از سوریه به معنای انفعال در جریان انتقال سلاح ایران از راه دمشق به حزب الله لبنان نیست.

در ماه‌های گذشته و به ویژه پس از ورود روسیه به میدان جنگ در سوریه، ده‌ها تن از اعضای سپاه پاسداران در این کشور در جریان درگیری با شورشیان مخالفت دولت بشار اسد کشته شده‌اند. همزمان ارتش سوریه با همراهی نیروهای شبه نظامی سوری، لبنانی و عراقی موفقیت‌های قابل توجهی را به ویژه در شمال و جنوب این کشور کسب کرده است.

در پی توافق میان مسکو واشنگتن بر سر توقف مخاصمات در سوریه و پذیرش آن از سوی دمشق و گروهی از نمایندگان مخالفان، قرار است از روز شنبه در این کشور آتش بس برقرار شود. این توافق نبرد میان ارتش سوریه و بازیگران خارجی جنگ داخلی این کشور علیه داعش و جبهه النصره را در بر نمی‌گیرد؛ دو گروهی که راسا یا در ائتلاف با دیگر گروه‌های شورشی نقش اصلی را در جنگ داخلی سوریه ایفا می‌کنند.

ایران روز چهارشنبه رسما حمایت خود را از برقراری آتش بس در سوریه اعلام کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

حمله هوایی شبانه به شرق سوریه؛ بهروز واحدی از اعضای سپاه پاسداران ایران کشته شد

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد