تفاهم نامه پرواز بین آمریکا و کوبا امضا شد

تفاهم نامه پرواز بین آمریکا و کوبا امضا شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامهای آمریکا و کوبا همان طور که وعده داده بودند، تفاهم نامه از سرگیری پرواز بین این دو کشور را امضا کردند. دو ماه قبل مقامهایی از این دو کشور که

آگهی

مقامهای آمریکا و کوبا همان طور که وعده داده بودند، تفاهم نامه از سرگیری پرواز بین این دو کشور را امضا کردند. دو ماه قبل مقامهایی از این دو کشور که نامشان اعلام نشده بود، گفته بودند که برای امضای این توافقنامه به «درک مشترک» رسیده اند.

این تفاهم نامه یک سال پس از آنکه آمریکا و کوبا اعلام کردند روابط خود را عادی خواهند کرد امضا می شود و تحلیلگران آن را گام مهمی در راستای عادی سازی روابط قلمداد می کنند.

وزیر حمل و نقل کوبا در مراسم امضای این توافقنامه که در هاوانا برگزار می شد گفت: «به این ترتیب خطوط هوایی دو کشور می توانند انواع مختلف توافقنامه های تجاری را مثل قراردادهای اجاره هواپیما امضا کنند.»

پس از این که آمریکا روند عادی سازی روابط خود با کوبا را آغاز کرد، سفارتخانه این کشور در هاوانا پس از نیم قرن بازگشایی شد.

نماینده دولت آمریکا در این نشست گفت: «با توجه به مقام دولتی که دارم متوجه شده ام که صاحبان کسب و کار و مردم در آمریکا نسبت به فرصتهای فراوانی که این توافقنامه ایجاد می کند بسیار هیجانزده هستند. آنها آماده اند که به استقبال آینده مشترکمان بروند.»

با اینکه پیش تر پرواز منظم بین دو کشور وجود نداشت، در سال گذشته میلادی شمار سفرها بین دو کشور پنجاه درصد افزایش داشت. تاکنون مسافران مجبور بودند که یا از پروازهای چارتر استفاده کنند یا از طریق کشور سوم بین آمریکا و کوبا سفر کنند.

با وجود گشایشهای اخیر در روابط بین دو کشور، دولت کوبا همچنان تحت تحریمهای آمریکا قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شورای اتحادیه اروپا با اهدای کمک ۵ میلیارد یورویی به ارتش اوکراین موافقت کرد

دیپلمات باسابقه پیشین آمریکایی به جاسوسی برای کوبا اعتراف کرد

سفیر پیشین آمریکا به ۴۰ سال جاسوسی برای کوبا متهم شد