Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پاپ از کشیشهای مکزیکی خواست در برابر مشکلات تسلیم نشوند

پاپ از کشیشهای مکزیکی خواست در برابر مشکلات تسلیم نشوند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پاپ فرانچسکو در ادامه سفر خود به مکزیک، به ایالت میچواکان رفت. این منطقه، یکی از خطرناکترین مناطق مکزیک است که گروه های قاچاق مواد مخدر در آن بسیار

آگهی

پاپ فرانچسکو در ادامه سفر خود به مکزیک، به ایالت میچواکان رفت. این منطقه، یکی از خطرناکترین مناطق مکزیک است که گروه های قاچاق مواد مخدر در آن بسیار قدرت دارند.

در مراسم روز سه شنبه بسیاری از حاضران با لباس محلی به استقبال پاپ آمده بودند.

محور سخنرانی روز سه شنبه رهبر کاتولیکهای جهان، توصیه به کشیشهای مکزیکی مبنی بر تسلیم نشدن در برابر مشکلات بود. پاپ فرانچسکو، خطاب به روحانیان مکزیکی گفت که مواد مخدر و فساد به جای این که آنها را تسلیم کند، می تواند به آنها انرژی بیشتری برای مبارزه بدهد تا زندگی بهتر و عدالت را برای مردم به ارمغان بیاورند.

این دومین بار در این سفر است که پاپ، از کشیشهای مکزیکی می خواهد که در مبارزه با فساد دست به اقدامات بیشتری بزنند. او گفت: «در مکانهایی که خشونت، فساد و قاچاق مواد مخدر بر آنها حاکم است چه وسوسه ای به سراغ ما می آید؟ در مقابله با چنین پدیده هایی چه افکاری به سراغ ما می آید؟ در چنین دنیایی که به نظر می رسد این پدیده ها به صورت سازمان یافته حاکم شده اند، چه وسوسه ای ما را به خود مشغول می کند؟ به نظر من، می توانیم همه این وسوسه ها را در یک کلمه خلاصه کنیم: تسلیم.»

صحبتهای پاپ در این مراسم، مشخصا درباره مشکلات منطقه میچواکان بود. جایی که به عقیده تحلیلگران، فساد حاکم بر نیروهای پلیس باعث تشدید ناهنجاریهای ناشی از قاچاق و فروش مواد مخدر شده است.

پاپ چند روز قبل، از رهبران مکزیک خواسته بود که برای مردم این کشور که قربانی خشونتهای گسترده ای بودند، «عدالت واقعی» را فراهم کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویر از خسارت‌های به جامانده از طوفان‌های شدید استوایی در مکزیک

رژه خودروهای فولکس واگن بیتل در مکزیکو سیتی

اعتراض دوچرخه‌سواران برهنه در مکزیکوسیتی به عدم امنیت جاده‌ای