پاپ از کشیشهای مکزیکی خواست در برابر مشکلات تسلیم نشوند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پاپ از کشیشهای مکزیکی خواست در برابر مشکلات تسلیم نشوند

پاپ فرانچسکو در ادامه سفر خود به مکزیک، به ایالت میچواکان رفت. این منطقه، یکی از خطرناکترین مناطق مکزیک است که گروه های قاچاق مواد مخدر در آن بسیار قدرت دارند.

در مراسم روز سه شنبه بسیاری از حاضران با لباس محلی به استقبال پاپ آمده بودند.

محور سخنرانی روز سه شنبه رهبر کاتولیکهای جهان، توصیه به کشیشهای مکزیکی مبنی بر تسلیم نشدن در برابر مشکلات بود. پاپ فرانچسکو، خطاب به روحانیان مکزیکی گفت که مواد مخدر و فساد به جای این که آنها را تسلیم کند، می تواند به آنها انرژی بیشتری برای مبارزه بدهد تا زندگی بهتر و عدالت را برای مردم به ارمغان بیاورند.

این دومین بار در این سفر است که پاپ، از کشیشهای مکزیکی می خواهد که در مبارزه با فساد دست به اقدامات بیشتری بزنند. او گفت: «در مکانهایی که خشونت، فساد و قاچاق مواد مخدر بر آنها حاکم است چه وسوسه ای به سراغ ما می آید؟ در مقابله با چنین پدیده هایی چه افکاری به سراغ ما می آید؟ در چنین دنیایی که به نظر می رسد این پدیده ها به صورت سازمان یافته حاکم شده اند، چه وسوسه ای ما را به خود مشغول می کند؟ به نظر من، می توانیم همه این وسوسه ها را در یک کلمه خلاصه کنیم: تسلیم.»

صحبتهای پاپ در این مراسم، مشخصا درباره مشکلات منطقه میچواکان بود. جایی که به عقیده تحلیلگران، فساد حاکم بر نیروهای پلیس باعث تشدید ناهنجاریهای ناشی از قاچاق و فروش مواد مخدر شده است.

پاپ چند روز قبل، از رهبران مکزیک خواسته بود که برای مردم این کشور که قربانی خشونتهای گسترده ای بودند، «عدالت واقعی» را فراهم کنند.