شهروندان ۱۸۰ کشور می توانند با ویزای فرودگاهی به ایران سفر کنند

شهروندان ۱۸۰ کشور می توانند با ویزای فرودگاهی به ایران سفر کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خبر کوتاه شهروندان ۱۸۰ کشور از این پس می توانند بدون دریافت ویزا به ایران سفر کنند. بنا به اعلام وزارت کشور ایران شهروندان این کشورها از این پس می

آگهی

خبر کوتاه

شهروندان ۱۸۰ کشور از این پس می توانند با ویزای فرودگاهی به ایران سفر کنند. بنا به اعلام وزارت کشور ایران شهروندان این کشورها از این پس می توانند بدون درخواست ویزا و تنها با مهر ورود در فرودگاههای ایران برای ۳۰ روز در این کشور اقامت کنند.

کشورهایی نظیر انگلیس، آمریکا، پاکستان، اردن، سومالی، بنگلادش و عراق شامل این حذف ویزا نمی شوند. شهروندان این کشورها طبق روال عادی باید برای دریافت ویزا به سفارت ایران در کشورهای فوق مراجعه کنند.

به گفتۀ حسین جابری انصاری، سخنگوی وزارت خارجه، هدف از این تصمیم آسان کردن حضور گردشگران خارجی در کشور و رونق صنعت توریسم ایران در جهت منافع ملی است. هنوز زمان دقیق اجرای این سیاست اعلام نشده اما به گفتۀ سخنگوی وزارت خارجه این نهاد سیاسی ایران به زودی طی بیانیه ای جزییات لغو ویزا برای گردشگران خارجی را اعلام می کند.

در حال حاضر تنها اتباع کشورهایی نظیر آذربایجان، لبنان، ترکیه و سوریه می توانند به مدت حداکثر ۹۰ روز بدون ویزا به ایران سفر کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

مقامات تایلند «میمون‌های تهاجمی و دزد» لوپبوری را جمع‌آوری می‌کنند

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان