Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بشار اسد: آتش بس ظرف یک هفته غیرممکن است

بشار اسد: آتش بس ظرف یک هفته غیرممکن است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه روز دوشنبه در سخنانی که به طور مستقیم از تلویزیون این کشور پخش شد، به تشریح شرایط این کشور و بویژه آتش بس طبق توافق مونیخ

آگهی

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه روز دوشنبه در سخنانی که به طور مستقیم از تلویزیون این کشور پخش شد، به تشریح شرایط این کشور و بویژه آتش بس طبق توافق مونیخ پرداخت.

رئیس جمهور سوریه با بیان اینکه آتش بس با هدف ایجاد ثبات برقرار می شود، این امکان را با وجود گروههای به گفتۀ وی تروریستی در کشور ناممکن دانست.

بشار اسد در این باره گفت: «تا به اینجا در مورد درخواست آتش بس در عرض یک هفته شنیده ایم. خوب چه کسی قادر است که تمام شرایط را برای این آتش بس در یک هفتۀ آینده یکجا جمع کند؟ هیچ کس. اگر یک گروه تروریستی حاضر نشد به شرایط این آتش بس پایبند باشد، چه کسی با آنها وارد گفت و گو می شود و آنها را مجبور به پاسخگویی می کند؟»

کشورهای شرکت کننده در کنفرانس مونیخ روز جمعه، دوازدهم فوریه بر سر برقراری آتش بس و فراهم کردن زمینه های ارسال کمک های انساندوستانه به مناطق تحت محاصره در سوریه توافق کردند.

موضوع این آتش بس که توافق اولیه میان روسیه و کشورهای غربی حاضر در کنفرانس مونیخ است، با بمباران مواضع شاخه نظامی اتحاد دموکراتیک کرد همزمان شده است. رئیس جمهوری سوریه در مورد تحرکات عربستان سعودی و ترکیه در رابطه با این کشور گفت: «آنها صرفا اجرا کنندۀ دستورات هستند و می خواهند بگویند که در این میان نقش مهمی دارند. در واقع آنها می خواهند از ما باج بگیرند و با تهدید تهاجم زمینی به دنبال امتیازگیری از ما هستند. اگر آنها اجازه داشتند که این ادعاهای خود را عملی کنند قطعا چند ماه پیش اینکار [اعزام نیروهای زمینی به سوریه] را انجام داده بودند.»

همزمان با سخنان جدید بشار اسد در مورد آنچه که در این کشور و حول بحران سوریه می گذرد، استفان دی میستورا، نمایندۀ سازمان ملل در امور سوریه به منظور دیدار با مقامات این کشور وارد دمشق شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه توسط فرانسه و ترکیه متهم به ارتکاب «جنایت جنگی» شد

سفیر سوریه در مسکو: بیمارستان سوریه در حمله هوایی آمریکا نابود شد

سازمان ملل: شمار قربانیان حملات به بیمارستانها در شمال سوریه به پنجاه نفر می رسد