تنها در برلین، فیلمی علیه رایش سوم در جشنوارۀ برلین به نمایش درآمد

تنها در برلین، فیلمی علیه رایش سوم در جشنوارۀ برلین به نمایش درآمد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پنجمین روز از جشنوارۀ سینمایی برلین، فیلم «تنها در برلین» ساختۀ ونسان پرز به نمایش درآمد. در این فیلم که به موضوع فعالیت علیه هیتلر در زمان جنگ می

آگهی

در پنجمین روز از جشنوارۀ سینمایی برلین، فیلم «تنها در برلین» ساختۀ ونسان پرز به نمایش درآمد. در این فیلم که به موضوع فعالیت علیه هیتلر در زمان جنگ می پردازد، بازیگرانی نظیر اِما تامپسون و دانیل بروهل ایفای نقش کرده اند.

اِما تامپسون در بارۀ این فیلم به خبرنگار یورونیوز می گوید: «این فیلم داستان آدم های معمولی است که به دلیل رفتارهای دهشتناک سخت متاثر شده اند و تلاش می کنند در مقابل نازیسم بایستند. داستان خیلی مهمی است که خیلی هم دربارۀ آنها نشنیده ایم.»

فیلم تنها در برلین به سرگذشت زن و شوهری می پردازد که در این شهر تحت حکومت نازی تلاش می کنند علیه هیتلر و تبلیغات رایش سوم مبارزه کنند. این فیلم اقتباسی از کتابی به قلم هانس فالاداست که در سال ۱۹۴۷ منتشر شده و داستان زوجی به نام هامپل را روایت می کند که در سال ۱۹۴۳ به دلیل فعالیت ضد هیتلری آنها اعدام شدند.

ونسان پرز، کارگردان تنها در برلین می گوید: «در این فیلم جنبۀ انسانی شخصیت ها برایم مهم بود و اینکه به عنوان یک مرد معمولی آلمانی این شخص چطور تحت حکومت رایش سوم روزگار می گذرانده است.»

دانیل بروهل نیز در این فیلم نقش یک مامور گشتاپو را ایفا می کند. وی دربارۀ این نقش با رد کلیشه ای بودن آن می گوید: «شخصیت من در این فیلم بسیار متناقض و جالب توجه است و این فیلم اصلا به کلیشه ها نمی پردازد.»

خبرنگار یورونیوز از محل این جشنواره می گوید: «این فیلم در مورد شهامت اخلاقی آنهایی است که برای دفاع از عقایدشان مبارزه کرده اند. کارگردان این فیلم تاکید می کند که زبان انگلیسی را به عنوان زبان اصلی این فیلم انتخاب کرده است چرا که این اثر یک فیلم اروپایی است و در اصل به گسترش پوپولیسم و راست گرایی افراطی می پردازد. قطعا حق با این کارگردان است.»

شصت و ششمین جشنوارۀ فیلم برلین ۲۱ فوریه به کار خود پایان می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت آلمان «اظهارات یهودستیزانه» در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم برلین را بررسی می‌کند

فیلمساز اسرائيلی برنده جایزهٔ برلیناله مدعی شد: «من و خانواده‌ام به مرگ تهدید شده‌ایم»

مراسم اعطای جوایز امی؛ شب درخشش فیلم‌های «خرس» و «وراثت»