جوایز اصلی مراسم بفتا به فیلم «بازگشته» اهدا شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جوایز اصلی مراسم بفتا به فیلم «بازگشته» اهدا شد

فیلم «بازگشته» (The Revenant) یکشنبه شب اصلی ترین جوایز مراسم بفتا را در لندن کسب کرد.

این فیلم که به کارگردانی الخاندرو گونزالس اینیاریتو ساخته شده، توانست پنج جایزه بفتا را از جمله جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین هنرپیشه مرد از آن خود کند.

لئوناردو دی کاپریو، هنرپیشه آمریکایی برای ایفای نقش هیوگ گلس در فیلم «بازگشته» توانست جایزه بهترین هنرپیشه مرد را کسب کند.

از لئونردو دی کاپریو به عنوان بخت اصلی دریافت جایزه اسکار بهترین هنرپیشه مرد یاد می شود. این در حالی است که لئوناردو دی کاپریو تاکنون برغم پنج بار نامزد شدن برای جایزه اسکار، در کسب این جایزه ناکام بوده است.

کیت وینسلت، هنرپیشه بریتانیایی در مراسم بفتای امسال جایزه بهترین هنرپیشه زن نقش دوم را برای بازی در فیلم «استیو جابز» (Steve Jobs) دریافت کرد.

جایزه بهترین هنرپیش زن بری نیز به بری لارسون، هنرپیشه آمریکایی فیلم «اتاق» (Room) تعلق گرفت.

در مراسم بفتای امسال مارک رایلنس ، هنرپیشه آمریکایی جایزه بهترین هنرپیشه مرد نفش دوم را برای فیلم «پل جاسوسان» (Bridge of Spies) اثر استیون اسپیلبرگ کسب کرد.

بفتا مهمترین جایزه سینمایی بریتانیا محسوب می شود.

فیلم «بازگشته» پیش از این جوایز مهمی از جمله جایزه بهترین فیلم درام مراسم گلدن گلوب را دریافت کرده است. این فیلم در ۱۲ رشته از جمله بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمبرداری نامزد دریافت جایزه اسکار شده است.

هشتاد و هشتمین دوره اهدای جوایز اسکار روز ۲۸ فوریه در لس آنجلس برگزار خواهد شد.