تنها فیلم آلمانی در بخش مسابقه جشنوارۀ برلین به موضوع سقط جنین پرداخته است

تنها فیلم آلمانی در بخش مسابقه جشنوارۀ برلین به موضوع سقط جنین پرداخته است
نگارش از Euronews

شصت و ششمین جشنوارۀ فیلم برلین که از روز یازدهم فوریه کار خود را آغاز کرده، تنها یک فیلم سینمایی بلند ساختۀ آلمان را در بخش مسابقه به نمایش گذاشته

شصت و ششمین جشنوارۀ فیلم برلین که از روز یازدهم فوریه کار خود را آغاز کرده، تنها یک فیلم سینمایی بلند ساختۀ آلمان را در بخش مسابقه به نمایش گذاشته است. این فیلم که با نام «۲۴ هفته» در بخش بین الملل حضور یافته است به موضوع سقط جنین می پردازد و «آن زهره براکت» کارگردانی آن را به عهده داشته است.

وی به خبرنگار یورونیوز می گوید: «برای من بسیار مهم بود که یک شخصیت اصلی زن در این فیلم بسازم، شخصیتی که بتواند تماشاگران را با توجه به موضوع سخت این فیلم متقاعد کند. افراد زیادی به دلایل اصولی که به آن معتقدند با سقط جنین مخالفند.»

فیلم ۲۴ هفته به زن بارداری می پردازد که متوجه می شود جنینی که در شکم دارد به عارضۀ سندروم داون مبتلاست و تقابل زن داستان که با سقط جنین موافق است و پدر کودک که به شدت با این نظر مادر نوزاد مخالفت می کند داستان فیلم را جلو می برد.

خبرنگار یورونیوز از محل این جشنواره می گوید: «وجود تنها یک فیلم آلمانی در این فستیوال برای دوستداران سینمای آلمان مایوس کننده بود اما در کنار آن، حضور تنها دو کارگردان زن در بخش رقابت های بین المللی نیز بر این تاسف می افزود.
ظاهرا رقابت های معتبر بین المللی همانند بسیاری از جشنواره های فیلم هنوز یک دنیای مردانه است.»

جشنوارۀ فیلم برلین که ریاست هیات داوران آن به عهدۀ مریل استریپ است، روز بیست و دوم فوریه پایان می یابد. در بخش رقابت ها در مجموع ۱۷ فیلم حضور دارند و پنج فیلم نیز در بخش خارج از مسابقه به نمایش درخواهد آمد. امسال ایران با چهار فیلم اژدها وارد می شود، لانتوری، والدراما و رویای صبحدم در این جشنواره حضور دارد.

مطالب مرتبط