پاپ دیدار با رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه را حاصل اراده خداوند خواند

پاپ دیدار با رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه را حاصل اراده خداوند خواند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیک های جهان برای یک سفر پنج روزه وارد مکزیک شد و مورد استقبال رییس جمهوری این کشور و همسرش قرار گرفت. هزاران نفر از مردم

آگهی

پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیک های جهان برای یک سفر پنج روزه وارد مکزیک شد و مورد استقبال رییس جمهوری این کشور و همسرش قرار گرفت. هزاران نفر از مردم مکزیک، دومین کشور کاتولیک جهان نیز برای دیدار با پاپ به خیابان ها آمدند.

وی پیش از ورود به مکزیک چند ساعت در فرودگاه هاوانا، پایتخت کوبا توقف و با رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه دیدار کرد. این نخستین دیدار رهبران دو کلیسا پس از نزدیک به هزار بود.

پاپ این ملاقات تاریخی را «حاصل اراده خداوند» خواند و گفت: «احساس کردم که یک برادر در مقابلم است، او هم همین را گفت. ما راجع به کلیساها، اوضاع جهان و جنگ ها با یکدیگر صحبت کردیم.»

کیریل یکم، رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه نیز تاکید کرد که هر دو رهبر می توانند برای حفاظت از مسیحیان جهان همکاری کنند.

این دو رهبر همچنین درباره حمایت از مسیحیان در خاورمیانه و قربانیان داعش در سوریه و عراق با یکدیگر گفتگو کردند. این دیدار در حضور رایول کاسترو، رییس جمهوری کوبا انجام شد.

کلیسای ارتدوکس روسیه یکی از مهمترین شاخه های مسیحیت است و بیش از ۱۳۰ میلیون از ۲۵۰ میلیون ارتدوکس جهان پیرو این کلیسا هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماموران مرزی مکزیک می‌گویند دو ایرانی تحت‌نظر «اف‌بی‌آی» را دستگیر کردند

نستور پرز سالاس، یکی از «مخوف‌ترین جنایتکاران مکزیک» و عامل قتل خانواده‌های نظامیان بازداشت شد

خرس سیاه برنامه پیک‌نیک خانواده وحشت‌زده را به هم زد