Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ارتش سوریه از پیشروی بیشتر در حلب خبر داد

ارتش سوریه از پیشروی بیشتر در حلب خبر داد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گفته ارتش سوریه، نیروهای دولتی نقاط بیشتری از شمال حلب را از شورشیان پس گرفته اند. بر اساس این گزارش، نیروهای نظامی ارتش سوریه برای هدف قرار دادن

آگهی

به گفته ارتش سوریه، نیروهای دولتی نقاط بیشتری از شمال حلب را از شورشیان پس گرفته اند. بر اساس این گزارش، نیروهای نظامی ارتش سوریه برای هدف قرار دادن جاده ای که به شهر حلب منتهی می شود موضع گیری کرده اند. نیروهای شورشی از این جاده که یک سر آن ترکیه است و سر دیگر آن در منطقه تحت کنترل آنها است، برای تامین مایحتاج خود و مهمات استفاده می کنند.

ارتش روسیه گفته است که به بمباران مواضع «جبهه النصره» که یکی از نیروهای مسلح مخالف بشار اسد است ادامه خواهد داد. دولت سوریه، دولت ترکیه را به حمایت از این گروه شبه نظامی متهم می کند.

بسیاری از آوارگان سوری به کشور همسایه، ترکیه پناه برده اند. حدود چهل هزار نفر در اردوگاه هایی که در نزدیکی مرز ترکیه و در خاک سوریه ساخته شده اند زندگی می کنند.

درگیریهای شدید بین نیروهای دولتی و گروه های مختلف شبه نظامی در سوریه، کار امدادرسانان را دشوار کرده است. ماهانه به طور متوسط حدود سیصد کامیون حامل مواد غذایی وارد سوریه می شود که پیش بینی می شود این رقم افزایش پیدا کند.

در جریان جنگ داخلی در طول پنج سال گذشته، بیش از دویست و پنجاه هزار نفر کشته شده اند و بیش از یازده میلیون نفر آواره شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیچیدگی‌های داخلی و منطقه‌ای عادی‌سازی روابط ترکیه و سوریه

چرا تصمیم اردوغان برای دیدار با بشار اسد سوری‌های ساکن ترکیه را به شدت نگران کرده است؟

شورش علیه اتباع سوری پس از آزار جنسی یک دختر هفت ساله در ترکیه؛ دولت معترضان را به آرامش فراخواند