Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آغاز شصت و ششمین جشنواره فیلم برلین

آغاز شصت و ششمین جشنواره فیلم برلین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شصت و ششمین جشنواره فیلم برلین آلمان موسوم به برلیناله روز پنج شنبه آغاز به کار کرد. نخستین روز این جشنواره به فیلم «درود بر سزار» ساخته برادران کوئن

آگهی

شصت و ششمین جشنواره فیلم برلین آلمان موسوم به برلیناله روز پنج شنبه آغاز به کار کرد. نخستین روز این جشنواره به فیلم «درود بر سزار» ساخته برادران کوئن اختصاص داشت و بازیگر آن جرج کلونی به اتفاق همسرش بر فرش قرمز پا گذاشت.

بازیگران دیگر این فیلم جاش برولین، چنینگ تیتوم و تیلدا سوئینتون هستند. دست کم چهار فیلم ایرانی از مانی حقیقی، رضا درمیشیان، مهرداد اسکویی و عباس امینی نیز در جشنواره امسال برلین شرکت دارند.

جرج کلونی در پاسخ به خبرنگار یورونیوز که از او پرسید چه عواملی در بازی طنز او نقش دارند، گفت: «نوشتار خوب می خواهد و کارگردان خوب. معمولا اگر این گونه باشد، کار خوب در می آید.»

تیلدا سوئینتون، بازیگر دیگر «درود بر سزار» نیز درباره راز نخندیدنش در برابر نقش طنز جرج کلونی گفت: «اگر مدت زیادی با او همکاری کنید، دیگر خنده تان نمی گیرد.»

مریل استریپ، بازیگر مشهور آمریکایی که امسال رئیس هیأت داوران جشنواره است، هنگام ورود با استقبال گرم حاضران روبرو شد.

ولفگانگ اشپیندلر، خبرنگار یورونیوز از محل برگزاری جشنواره در پایتخت آلمان گفت: «مراسم افتتاحیه جشنواره برلین در گذشته به این گرمی نبود. اما این بار با جنجال آغاز شد. کار برادران کوئن با توزیع عالی فیلم بسیار خوب بود. اگر بخواهید ماجرای فرش قرمز را رسانه ای کنید، هیچ چیزی بهتر از آن نیست که جرج کلونی را بیاورید. و همانگونه که خودش در یک ویدئوی تبلیغاتی معروف می گوید، دیگر چه می خواهید؟»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت آلمان «اظهارات یهودستیزانه» در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم برلین را بررسی می‌کند

محمد رسول‌اف پس از خروج از ایران امروز وارد جشنواره کن شد

محمد رسول‌اف در آستانه شروع جشنواره کن «مخفیانه» از ایران خارج شد