Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حسن روحانی: انقلاب ما پای صندوق آرا تبلور پیدا می‌کند

حسن روحانی: انقلاب ما پای صندوق آرا تبلور پیدا می‌کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران روز پنجشنبه با دعوت از مردم ایران به شرکت در انتخابات گفت: «رای ملت در هفتم اسفند ماه رای به امید، قانون و دفاع از حقوق خود و ساخت ایران عزیز خواهد بود، هیچ کس نباید با صندوق رای قهر کند.»

آقای روحانی در سخنرانی سالانه ۲۲ بهمن در میدان آزادی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی درباره ضرورت مشارکت همه شهروندان ایرانی، حتی «کسانی که به نظام و حکومت نقدی دارند» در انتخابات هفتم اسفند گفت: این صندوق حق الناس است و همه ما باید به این صندوق احترام بگذاریم، سرمایه اجتماعی ما در پای این صندوق خواهد بود. وی با اشاره ضمنی به رد صلاحیت بسیاری از داوطلبان افزود: امروز اگر کسی گله‌ای دارد، اگر شهروندی یا یک جریان سیاسی ناملایماتی را دیده است در عین حال باید فعالانه پای صندوق آرا برود.

«یک انقلاب اخلاقی»

رئیس جمهوری ایران انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷ را فراتر از یک انقلاب سیاسی، یک انقلاب اخلاقی توصیف کرد و گفت: همه ما می دانیم که انقلاب اسلامی تنها یک انقلاب سیاسی نیست گرچه با سیاست تنگاتنگ آمیخته است اما مساله مهم اخلاق است، همواره اخلاق بر سیاست مقدم بوده است. آقای روحانی با اشاره به دیدگاه آیت الله خمینی درباره نظام سیاسی ایران پس از سرنگونی حکومت پهلوی گفت: «ترکیبی که امام راحل برای ما بیان کرد یعنی جمهوریت و اسلامیت و فرمود جمهوری اسلامی ایران نه یک کلمه کم نه یک کلمه بیش، اگر چنین نبود شاهد چنین تحول شگرفی در جامعه خود نبودیم.»

دفاع از اجرای توافق هسته ای

آقای روحانی در بخش دیگری از سخنرانی خود با ستایش از توافق هسته‌ای ایران با کشورهای ۵+۱ گفت: امروز با پیروزی بزرگ ملت ایران در توافق هسته‌ای همه جهانیان فهمیدند که این ملت بزرگ و عظیم نه تنها در میدان جنگ و دفاع می تواند در برابر قدرت‌های جهان بایستد و آنها را وادار به شکست و سرافکندگی کند بلکه در عرصه دیپلماسی، در عرصه منطق، در عرصه استدلال هم در برابر جهانیان قدرت برتر را دارد.

آقای روحانی با دفاع ضمنی از قراردادهای تجاری با کشورهای اروپایی گفت: مردم ما مستحق یک ناوگان کهنه و فرسوده ریلی، هوایی و زمینی نیستند. مردم مستحق بهترین‌ها هستند؛ با کمک مردم ایرانی آباد و سرافراز بهتر از گذشته خواهیم ساخت با اقتصاد مقاومتی ایران را خواهیم ساخت. وی تاکید کرد: ما در شرایطی هستیم که با جمعیت ۸۰ میلیونی جوانانی غیور و تحصیل کرده توان داریم که از دید اقتصادی و صنعتی با دنیا رقابت کنیم شرایط بین‌المللی برای کار مشترک آماده است این راه را ادامه می‌دهیم.

در هفته‌های گذشته و به ویژه پس از سفر اروپایی حسن روحانی و انعقاد قرارداد با شرکت‌های بزرگ و به خصوص ایرباس، بسیاری از اصولگرایان محافظه کار و رسانه‌های نزدیک به این جریان از خرید هواپیماهای نوی ایرباس، انتقاد کرده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند

ایران در حال گسترش ظرفیت غنی سازی خود در واکنش به قطعنامه شورای حکام است

نگاهی به ۶ «سرباز نظام»؛ دوئل اصول‌گرایانه قالیباف و جلیلی یا اصلاح‌طلبی پزشکیان؟