Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نخستین تصاویر از پرتاب موشک دوربرد کره شمالی در روز یک شنبه

نخستین تصاویر از پرتاب موشک دوربرد کره شمالی در روز یک شنبه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تلویزیون «کی آر تی» کره شمالی روز پنجشنبه برای نخستین بار تصاویر پرتاب موشک دوربردی را که این کشور روز یک شنبه گذشته شلیک کرده بود، منتشر کرد

آگهی

تلویزیون «کی آر تی» کره شمالی روز پنجشنبه برای نخستین بار تصاویر پرتاب موشک دوربردی را که این کشور روز یک شنبه گذشته شلیک کرده بود، منتشر کرد.

واشنگتن کره شمالی را متهم کرده که اقدام روز یک شنبه اش، آزمایش موشک بالستیک بشمار می رود و مانند آزمایش هسته ای ماه گذشته این کشور نقض قطعنامه های سازمان ملل می باشد. با این حال کره شمالی گفته است که این موشک ماهواره ای را برای قرار دادن در مدار زمین حمل می کرده است.

با آزمایش این موشک دوربرد در روز یکشنبه، تنش ها میان کره شمالی و جنوبی بالا گرفته است. افسران نظامی ایالات متحده آمریکا، کره جنوبی و ژاپن موافقت کرده اند که بخاطر افزایش خطر برنامه هسته ای و موشکی کره شمالی، همکاری های اطلاعاتی و امنیتی شان را افزایش دهند.

از سوی دیگر با تصمیم کره جنوبی برای به تعلیق درآوردن فعالیت های مشترک خود با کره شمالی در پارک صنعتی مشترک «کائه سونگ» روز پنج شنبه دهها کامیون متعلق به کره جنوبی کالا و تجهیزات شرکت های خود را از این پارک صنعتی خارج کردند. این اقدام در راستای مجازات کره شمالی به دلیل آزمایش های موشکی و اتمی اتخاذ شده است.

فعالیت ۱۲۴ شرکت کره جنوبی در این پارک صنعتی در حالی متوقف می شود که این شرکت ها برای ۵۵ هزار کارگر کره شمالی شغل ایجاد کرده بودند. این مجتمع صنعتی مشترک در سال ۲۰۰۴ میلادی ساخته شد تا راهی برای ارتباط متقابل میان دو کشور باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خواهر رهبر کره شمالی: سئول بهای سنگینی برای «بازی کثیف» اعلامیه‌ها خواهد پرداخت

قربانیان آمریکایی از ایران و ۲ کشور دیگر به دلیل حمله هفتم اکتبر حماس به اسرائیل طلب غرامت می‌کنند

رویترز: در تولید خودرویی که پوتین به کیم جونگ اون هدیه داد از قطعات ساخت کره جنوبی استفاده شده است