توفان «ایموجن» به اروپا رسید

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
توفان «ایموجن» به اروپا رسید

توفان قدرتمند «ایموجن» در اسپانیا موجب خروشان شدن دریا و به وجود آمدن امواج سهمگین در سواحل غربی این کشور شد. امواجی که ارتفاع آنها به چندین متر می رسید در آستوریاس یک کودک بیست ماهه را به درون دریا کشیدند. تلاش پدر و پدر بزرگ این کودک برای نجات او نتیجه نداد و هر دو بر اثر شوک ناشی از ناپدید شدن فرزندشان، در بیمارستان بستری شده اند.

یکی از شاهدان عینی می گوید: «همه چیز به هوا بلند شد. صدای وحشتناکی شنیدم که مرا واقعا شوکه کرد تا حدی که با خودم گفتم وای خدای من این دیگر چیست؟»

در پاریس، پایتخت فرانسه وزش باد شدید برای رهگذران دردسر ساز شد. دست کم یک زن میانسال بر اثر برخورد با یک تابلوی تبلیغاتی معلق در هوا، به کما فرو رفته است. این حادثه باعث شد تا مسئولان این کلانشهر از صبح سه شنبه بازبینی وضعیت ایمنی کلیه تابلوهای تبلیغاتی را در دستور کار قرار دهند. شرایط جوی در بیست و دو منطقه فرانسه به ویژه در کرانه اقیانوس اطلس، به حد هشدار «نارنجی» رسیده است.

اما در بریتانیا، توفان «ایموجن» موجب افتادن درختان و قطعی برق در هزاران واحد مسکونی به ویژه در سواحل دِوُون و شهر بریستول شده و تردد در جاده ها و خطوط راه آهن این کشور را کند و مختل کرده است.

یکی از ساکنان بریستول که جراحاتی برداشته، بیشتر توضیح می دهد: «اگر کمی به پنجره نزدیک تر بودم، فکر می کنم جراحتم خیلی جدی تر می شد.»

سرعت وزش باد از مرز یکصد کیلومتر در ساعت عبور کرده و علاوه بر مجروح کردن تعدادی از ساکنان، موجب تعطیلی مدارس بسیاری شده است. قدرت باد در کورنوال، در منتهی الیه جنوب غربی جزیره، به حدی زیاد بوده که موجب واژگونی یک دستگاه کامیون سنگین در بزرگراه نیز شده است.