افزایش تعداد قربانیان تصادف دو قطار در آلمان

افزایش تعداد قربانیان تصادف دو قطار در آلمان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صبح سه شنبه دو قطار مسافربری در نزدیکی شهر بَت آیبلینگ در ایالت باواریای آلمان که در یک ریل در حرکت بودند، حین عبور از پیچی خطرناک شاخ به شاخ شدند

آگهی

صبح سه شنبه دو قطار مسافربری در نزدیکی شهر بَت آیبلینگ در ایالت باواریای آلمان که در یک ریل در حرکت بودند، حین عبور از پیچی خطرناک شاخ به شاخ شدند. در این سانحه هر دو راننده کشته شدند.

طبق تازه ترین آمارهای رسمی، در جریان این حادثه دست کم ده نفر جان باختند، یک نفر همچنان ناپدید است و حدود یکصد تن هم مجروح شده اند که حال ۱۸ تن از آنها وخیم گزارش شده است.

نیروهای امداد به فاصله کمی از این حادثه با حضور در محل، با استفاده از هلی کوپتر و قایق نسبت به اعزام مجروحان پر تعداد سانحه به مراکز درمانی اقدام کردند. تعداد سرنشینان این دو قطار در زمان حادثه حدود یکصد و پنجاه نفر تخمین زده می شود.

پاتریک، یکی از مسافران قطار که از این حادثه جان سالم به در برده، بیشتر توضیح می دهد: «یکدفعه این احساس به من دست داد که قطار در حال شکاف برداشتن است و بعد هم یک صدای خیلی بلند… سرم به جلو خورد. وقتی چشمانم را دوباره باز کردم همه چیز تیره بود. می شد صدای فریاد مسافرها را شنید. درست کنار من یک پسر بچه روی زمین افتاده بود که بلندش کردم و کنار خودم روی صندلی نشاندمش. از افرادی که در اطرافم بودم پرسیدم که احیانا زخمی شده اند یا نه. جراحات افرادی که روی زمین افتاده بودند خیلی جدی نبود، تعدادشان هم زیاد نبود. اینگونه بود که در اضطراری را باز کردم و از قطار پیاده شدیم.»

ساعاتی پس از این حادثه الکساندر دبرنیت، وزیر راه آلمان به همراه وزیر کشور ایالت باواریا از محل حادثه دیدن کردند. این دو سپس با شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی، ضمن همدردی با خانواده قربانیان ابراز امیدواری کردند بررسی جعبه های سیاه قطارهای حادثه دیده بتواند علت یا علل این سانحه مرگبار را در اسرع وقت مشخص کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برخورد قطار با یک خودرو در آلمان دستکم سه کشته برجا گذاشت

کوتاه‌ترین مرز جهان میان کدام کشورهاست؟

روبیالس در پرونده بوسه اجباری با خطر محکومیت به دو سال و نیم زندان روبرو است