واکنش شهروندان دو کره به پرتاب موشک پیونگ یانگ

واکنش شهروندان دو کره به پرتاب موشک پیونگ یانگ
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تلویزیون دولتی کره شمالی روز یکشنبه از استقبال و خوشحالی مردم این کشور پس از پرتاب موشک ماهواره بر خبر داد. این شبکه با پخش تصاویری از ایستگاه مرکزی

آگهی

تلویزیون دولتی کره شمالی روز یکشنبه از استقبال و خوشحالی مردم این کشور پس از پرتاب موشک ماهواره بر خبر داد.

این شبکه با پخش تصاویری از ایستگاه مرکزی راه آهن پیونگ یانگ، عابرانی را نشان داد که هنگام پخش اخبار مربوط به پرتاب در مقابل صفحه نمایش بزرگ راه آهن تجمع کرده اند و خبر را با خوشحالی دنبال می کنند.

یکی از شهروندان پیونگ یانگ می گوید: «انقدر خوشحالم که نمی دانم چه بگویم. وقتی خبر پرتاب موفقیت آمیز موشک ماهواره بر را شنیدم واقعا احساس کردم چه کشور قدرتمندی داریم.»

فرد دیگر می گوید: «از اینکه دانشجوی دانشگاهی هستم که در علم و فناوری چنان پیشرفته است که با دانش متعلق به خود ماهواره پرتاب می کند به خودم می بالم. من با تلاش بیشتری درس خواهم خواند تا بتوانم سهمی در پیشرفت و توسعه فناوری کشورم داشته باشم.»

در مقابل مردم کره جنوبی پرتاب موشک از سوی همسایه شمالی خود را با نگرانی دنبال کردند.

یکی از شهروندان سئول ضمن تاکید بر لزوم واکنش شدید جامعه جهانی به این اقدام می گوید: «به نظرم کره جنوبی و جامعه جهانی باید متحد شوند تا کره شمالی دیگر نتواند کارهایی از قبیل آزمایش هسته ای یا پرتاب موشک انجام دهد. فکر می کنم باید تحریم های بیشتری وضع شوند، تحریم های شدید و موثر.»

جامعه جهانی، کره شمالی را به توسعه و آزمایش موشک های قاره پیما در پوشش برنامه ماهواره ای خود متهم می کند، اما پیونگ یانگ می گوید هدف از این پرتاب تنها توسعه توانمندی های علمی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آزمایش موشک دوربرد توسط کره شمالی؛ شورای امنیت جلسه اضطرای برگزار می کند

کره شمالی برغم تحریم های سازمان ملل موشک دوربرد آزمایش کرد

جنگ دو کره؛ چگونه آمریکا به فکر پرتاب بمب اتم روی کره شمالی افتاد؟