Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پایان تورنمنت پاریس با درخشش جودوکاران ژاپنی

پایان تورنمنت پاریس با درخشش جودوکاران ژاپنی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مسابقات قهرمانی جودوی پاریس پس از دو روز رقابت میان ۵۵۷ جودوکار از ۹۱ کشور مختلف سرانجام عصر یکشنبه ۷ فوریه به پایان رسید. در پایان این رقابتها

آگهی

مسابقات قهرمانی جودوی پاریس پس از دو روز رقابت میان ۵۵۷ جودوکار از ۹۱ کشور مختلف سرانجام عصر یکشنبه ۷ فوریه به پایان رسید.
در پایان این رقابتها جودوکاران ژاپنی با کسب ۵ طلا، دو نقره و دو برنز در جایگاه اول قرار گرفتند. کره جنوبی با ۳ طلا و ۴ برنز دوم شد و فرانسه، کشور میزبان با ۲ طلا، یک نقره و شش برنز در جایگاه سوم قرار گرفت.

در دومین و آخرین روز از این مسابقات، مدال طلای وزن ۷۸ کیلوی زنان به مگومی تاچیموتو از ژاپن رسید. این چهاردهمین مدال او در مسابقات گراند اسلم جودو و چهارمین طلای او در رقابتهای بین المللی پاریس بود. او مدالش را از توماس پسکت، فضانورد آژانس فضایی اروپا که صاحب کمربند سیاه جودو است، دریافت کرد.
مگومی در مسابقۀ فینال روز یکشنبه «سی سی ما» از چین را شکست داد.

فینال وزن منهای ۷۸ کیلوی زنان نیز بین کایلا هریسون آمریکایی، قهرمان المپیک لندن و مایرا آگیار، قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ میلادی برگزار شد. این مسابقه سرانجام با ضربه فنی زیبای جودوکار برزیلی به پایان رسید.

در رقابتهای مردان، مدال طلا در وزن منهای ۸۱ کیلو به آوتاندیل چریکیشوویلی، جودوکار کشور گرجستان رسید. او در مسابقه فینال، ایوایلو ایوانووف از بلغارستان را شکست داد.

در وزن منهای ۹۰ کیلو نیز پیروزی با «دایکی نیشی یاما» جودوکار ژاپنی بود. او توانست الکساندر ایدیر، از کشور میزبان را با امتیاز ایپون شکست دهد. نیشی یاما طی دو روز برگزاری این رقابتها، سه جودوکار فرانسوی را شکست داد تا به مدال طلا رسید.

در وزن منهای ۱۰۰ کیلو که وزنی پرطرفدار میان تماشاچیان محسوب می شد سیریل ماره، جودوکار فرانسوی به قهرمانی رسید. این سومین پیروزی او طی سه سال پیاپی در رقابتهای پاریس محسوب می شد. او در مسابقه فینال، کایل ریس از کانادا را با امتیاز ایپون شکست داد.

شگفتی از حذف جودوکاران کوبایی

ایدالیس اورتیز در تنها مسابقه اش در وزن ۷۸ کیلوی زنان مقابل تسی ساولکولس از هلند ناک اوت شده و از دور مسابقات حذف شد. اشلی گونزالس در وزن منهای ۹۰ کیلوی مردان نیز در مسابقه مقابل مارک اودنتال از آلمان، دچار جراحت شده و از ادامه مسابقات باز ماند.

هردوی آنها دو هفته پیش برنده جایزه بزرگ هاوانا شده بودند.

تصویر منتخب روز

در مرحله نیمه نهایی وارلام لیپارتلیانی از گرجستان، سه ثانیه قبل از پایان مسابقه با امتیاز ایپون از الکساندر ایدیر، جودوکار فرانسوی شکست خورد.

ایران در تورنمنت پاریس

ایران در این رقابتهای دو روزه با دو جودوکار شرکت کرد.

جواد محجوب، در وزن منهای صد کیلو توانست در اولین مسابقه مقابل میروسلاو ژور از اسلوواکی به پیروزی برسد اما در مسابقه دوم، نتیجه را به سیریل ماره از فرانسه واگذار کرد.

سعید ملایی نیز در وزن منهای ۸۱ کیلو توانست در دو مسابقه مقابل آدریان لورنزو ناسیمنتو از اسپانیا و دیه گو لیما از پرتغال به پیروزی برسد اما در سومین مسابقه مغلوب رومن مستوپولوس از یونان شد.

پدرو لسوئن، خبرنگار یورونیوز در پاریس می گوید: رقابتهای پاریس کیفیت جودوی هر کشوری را نشان داد. در این دو روز، چکیده ای از همه چیز وجود داشت. قدرت سنتی ژاپنی ها، تناقض کوبایی ها، نظم گرجی ها، غنای آموزشگاههای فرانسه و پیشرفت بی وقفه برزیلی ها. رقابتهای بعدی جودو، ۱۹ فوریه در دوسلدورف آلمان برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو: تورنمنت پاریس آوردگاه قهرمانان جهان

پانصد روزمانده به المپیک پاریس همچنان ورزشکاران روس و بلاروس بلاتکلیفند

کشتی ازبکی «کورَش» در پاریس؛ ورزشکار زن آلمانی غوغا کرد