Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جودو: تورنمنت پاریس آوردگاه قهرمانان جهان

جودو: تورنمنت پاریس آوردگاه قهرمانان جهان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شش ماه مانده تا بازیهای المپیک تابستانی، پاریس به آوردگاه مهمی برای قهرمانان جودو تبدیل شده است. عنوان داران و چهره های مطرح جهانی این رشته ورزشی طی

آگهی

شش ماه مانده تا بازیهای المپیک تابستانی، پاریس به آوردگاه مهمی برای قهرمانان جودو تبدیل شده است. عنوان داران و چهره های مطرح جهانی این رشته ورزشی طی روزهای شنبه و یکشنبه برای ربودن مدال طلای این تورنمنت معتبر به مصاف یکدیگر می روند.

گرچه مسابقات گرنداسلم جودوی توکیو با سنت این ورزش گره خورده اما در مقابل، تورنمنت پاریس به خاطر اهمیت و اعتبارش زبانزد ورزشکاران و علاقمندان جودو است.

به غیر از مصدومان، بهترین جودوکاران جهان با انگیزه ای بسیار بالا به پاریس آمده اند تا در دومین واقعه بزرگ این رشته ورزشی در فصل جدید حضور یابند. تورنمنت جودوی پاریس یعنی حضور روزانه پانزده هزار نفر تماشاگر، صد هزار یورو جایزه نقدی، کسب پانصد امتیاز برای قهرمانان و تلاشی جدی برای کسب مدال طلا قبل از بازیهای المپیک.

تدی رینز غایب بزرگ سنگین وزن

غیر از تدی رینر فرانسوی، قهرمان المپیک و دارنده هشت عنوان جهانی که به دلیل مصدومیت در این مسابقات غایب است دیگر قهرمانان جهانی این رشته در تورنومنت حاضرند. او که غایب بزرگ دسته سنگین وزن است بی شک نگاهی به رقیب آینده ژاپنی خود هیسایوشی هاراساوا خواهد داشت که در این فصل افتخارات پی در پی زیادی را کسب کرده است. این دو تاکنون هرگز با هم روبرو نشده اند، نخستین رویارویی آنها احتمالا دوازدهم اوت در جریان بازیهای المپیک ریو اتفاق خواهد افتاد.

نتایج نهایی شش فینال روز شنبه

در قسمت زنان و در فینال وزن منهای ۴۸ کیلوگرم، اوتسگونتِسگ گالبادراخ قزاقستانی دارنده دو مدال طلای مسابقات جایزه بزرگ برای کسب مدال طلای این مسابقات اورانتسِتسِگ مانخابت حریف مغولی خود را با امتیاز یوکو از پیش رو برداشت.

در فینال وزن منهای ۵۲ کیلوگرم، مایلیندا کِلمندی جودوکار کوزویی و دارنده دو عنوان قهرمانی جهان موفق شد سی ثانیه پس از شروع مسابقه با امتیاز ایپون آندریا کیتو حریف رومانیایی خود را شکست دهد و صاحب مدال طلا شود.

در فینال وزن منهای ۵۷ کیلوگرم، یان دی کیم کره ای که سابقه حضور در بازیهای المپیک ۲۰۱۲ را دارد، یک دقیقه و بیست و پنج ثانیه مانده تا پایان مسابقه، سومیا دوریِسورن حریف مغولستانی خود را با امتیاز ایپون شکست داد و قهرمان شد.

در فینال وزن منهای ۶۳ کیلوگرم، مدال طلا به یک ورزشکار فرانسوی رسید. کلاریس اگبنیِنو قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ و نایب قهرمان جهان در سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵، سی ثانیه پس از شروع با امتیاز ایپون به راحتی از سد میکو تاشیرو حریف ژاپنی خود گذشت.

اما در قسمت مردان و در فینال وزن منهای ۶۶ کیلوگرم، ماساشی ابینوما جودوکار ژاپنی تنها چهل ثانیه زمان نیاز داشت تا با امتیاز ایپون مقابل تومورخولِگ داوادورج حریف مغولی خود به پیروزی برسد و صاحب مدال طلا شود. این هشتمین مدال ورزشکار ژاپنی در مسابقات گرند اسلم جودو بود.

در فینال وزن منهای ۷۳ کیلوگرم نیز چانگریم آن، جودوکار کره ای و دارنده یک مدال طلا و دو برنز جهانی، دنیس یارتسف روسی را با امتیاز وازاری مغلوب کرد و به دومین مدال طلای مسابقات گرند اسلم خود دست یافت.

شگفتی روز اول

روز نخست توورنمنت جودوی پاریس با یک شگفتی همراه بود. در وزن منهای ۴۸ کیلوگرم زنان اَمی کوندو ژاپنی، دارنده مدال طلای قهرمانی جهان در سال ،۲۰۱۴ در مرحله یک شانزدهم مقابل اوتسگونتِسگ گالبادراخ جودوکار قزقستانی که در این وزن به قهرمانی رسید، شکست خورد و از دور مسابقات خارج شد.

تصویر روز

فنی که در دور یک چهارم به زیبایی توسط ماساشی ابینوما جودوکار ژاپنی و قهرمان سال ۲۰۱۴ جهان در مقابل آن بائول قهرمان کره ای سال گذشته جهان به اجرا گذاشته شد و ایپون یا امتیاز کامل (ضربه فنی) را که معادل ۱۰۰ امتیاز است برایش به همراه داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پانصد روزمانده به المپیک پاریس همچنان ورزشکاران روس و بلاروس بلاتکلیفند

کشتی ازبکی «کورَش» در پاریس؛ ورزشکار زن آلمانی غوغا کرد

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید