فرانسه و ایتالیا در افتتاحیه رقابت های راگبی جام شش ملت به مصاف هم می روند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فرانسه و ایتالیا در افتتاحیه رقابت های راگبی جام شش ملت به مصاف هم می روند

تیم های راگبی فرانسه و ایتالیا روز جمعه آخرین تمرین های آمادگی خود را قبل از رویارویی در افتتاحیه مسابقات راگبی شش ملت انجام دادند.

گی نُوِس، سرمربی جدید تیم فرانسه برای احیای این تیم پس از ناکامی در رقابت های جام جهانی راگبی کار بسیار دشواری پیش رو دارد اما به نظر نمی رسد برای پیروزی مقابل تیم ضعیف شده ایتالیا چندان به زحمت بیافتد.

تیم های راگبی فرانسه و ایتالیا از سال ۱۹۳۷ تاکنون ۳۷ بار با هم روبرو شده اند که از این میان ۳۴ پیروزی نصیب آبی پوشان فرانسه شده است. در مقابل ایتالیا تنها دوبار در سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ در مسابقات جام شش ملت، فرانسه را شکست داده است.

آخرین پیروزی تیم فرانسه مقابل ایتالیا به مسابقات جام جهانی گذشته بر می گردد که در جریان آن فرانسوی ها ۳۲ بر ۱۰ حریف خود را درهم کوبیدند.

سرجیو پاریسه کاپیتان تیم راگبی ایتالیا پیش از مسابقه روز شنبه مقابل فرانسه ابراز امیدواری کرده است که تیم اش به رغم داشتن تعدادی بازیکن مصدوم و برخورداری از سطحی پایین تر نسبت به حریف، بازی جذابی را ارائه دهد.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه نیز قرار است برای نخستین بار پس از حملات خونبار سیزدهم نوامبر، روز شنبه برای تماشای دیدار افتتاحیه رقابت های جام شش ملت در «اِستَد دو فرانس» حاضر شود.

قهرمانی شش ملت یکی از دو تورنمنت مهم سالیانه و قدیمی ترین رویداد بین المللی ورزش راگبی ۱۵ نفره است که از سال ۱۸۸۳ تاکنون به طور منظم برگزار شده است.

روز شنبه پس از دیدار افتتاحیه اسکاتلند مقابل انگلیس قرار خواهد گرفت و در تنها مسابقه روز یکشنبه، ایرلند مدافع عنوان قهرمانی این رقابت ها به مصاف ولز خواهد رفت.