رقابت نزدیک نامزدهای احزاب مختلف آمریکا در انتخابات درون حزبی آیووا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
رقابت نزدیک نامزدهای احزاب مختلف آمریکا در انتخابات درون حزبی آیووا

نامزدهای جمهوریخواه و دموکرات ایالات متحده آمریکا، آخرین فعالیتهای تبلیغاتی خود را قبل از برگزاری انتخابات مقدماتی درون حزبی در ایالت آیووا انجام دادند.

بر اساس آخرین نظرسنجی ها، در میان دموکراتها هیلاری کلینتون همچنان بیشترین طرفدار را دارد و احتمالا برنده انتخابات مقدماتی خواهد بود. با این وجود بیم آن می رود که خبر وزارت خارجه آمریکا مبنی بر تایید محرمانه بودن برخی از ایمیلهای ارسالی توسط خانم کلینتون از سرور شخصی اش، بر میزان آرای ریخته شده در صندوقها تاثیر بگذارد.

هیلاری کلینتون در واکنش به این خبر گفت: «نمی دانم کدام ایمیل از نظر آنها محرمانه بوده زیرا ما تقاضا کرده بودیم که همه آنها منتشر شوند. این موضوع چیزی را درباره حقایق اساسی عوض نمی کند. من هرگز ایمیل محرمانه ای را نفرستاده یا دریافت نکردم و اطلاعات محرمانه را بسیار جدی می گرفتم.»

برنی سندرز، سناتور دموکرات که با شعار «انقلاب سیاسی» به میدان آمده را می توان اصلی ترین رقیب خانم کلینتون در انتخابات روز دوشنبه دانست.

در میان جمهوریخواهان نیز ۲۸ درصد رای دهندگان موافق ایده های دونالد ترامپ، میلیاردر نیویورکی و ۲۳ درصد حامی تد کروز، سناتور تگزاس هستند. سناتور مارکو ربیو از فلوریدا نیز با ۱۵ درصد، جایگاه سوم را دارد.