سخنان جنجالی سیاستمدار آلمانی در مورد حق شلیک به پناهجویان

سخنان جنجالی سیاستمدار آلمانی در مورد حق شلیک به پناهجویان
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پتری معتقد است که بر اساس قانون آلمان، پلیس در مرزهای ورودی به عنوان «آخرین گزینه» و در موارد حاد حق شلیک به پناهجویان را دارد

آگهی

«پلیس باید در موارد خطرناک حق شلیک به پناهجویان را داشته باشد». این تازه ترین اظهارات فراوکه پتری، یکی از رهبران حزب محافظه کار «آلترناتیو برای آلمان» در مصاحبه ای است که روز شنبه چاپ شد. وی معتقد است که بر اساس قانون آلمان، پلیس در مرزهای ورودی به عنوان «آخرین گزینه» و در موارد حاد حق شلیک به پناهجویان را دارد.

در زمانی که آلمان خود را برای ورود موج جدید پناهجویان در پایان فصل سرما آماده می کند، این سخنان جنجالی واکنش های زیادی را در این کشور برانگیخته است.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان روز شنبه گفت: «امیدوارم که در طول فصل زمستان که شمار پناهجویان کمتر است، پیشرفت چشمگیری در زمینه کاهش آمار پناهجویان ورودی داشته باشیم. تعداد آنها باید کمتر شود و نباید دوباره بالا برود.»

«آلترناتیو برای آلمان» که یک حزب پوپولیستی است و در آغاز برای خروج آلمان از منطقه یورو مبارزه می کرد، اکنون مسیر مبارزه سیاسی خود را تغییر داده و تمام تلاش خود را متوجه ضدیت با ورود پناهجویان کرده است. برابر آخرین نظرسنجی ها، این حزب با ۱۳ درصد آرا در رتبه سوم محبوبیت احزاب آلمانی قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پروژه هوافضای آلمان؛ چطور می‌توان در عرض ۶۰ روز با خوابیدن روی تخت ۱۸ هزار یورو درآمد داشت؟

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد

شیرین‌کاری مستخدم موزه چگونه سر از گالری آلمان در آورد؟