شمار زیادی از پناهجویان با پای پیاده مقدونیه را ترک می کنند

شمار زیادی از پناهجویان با پای پیاده مقدونیه را ترک می کنند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تحلیلی شمار زیادی از پناهجویان که پیش تر از راه دریا به یونان رسیده اند به مرزهای مقدونیه و صربستان انتقال داده شده اند. این افراد پس از ثبت

آگهی

گزارش تحلیلی

شمار زیادی از پناهجویان که پیش تر از راه دریا به یونان رسیده اند به مرزهای مقدونیه و صربستان انتقال داده شده اند. این افراد پس از ثبت نام باید ظرف ۷۲ ساعت مقدونیه را ترک کنند. بسیاری از این پناهجویان در حالی با پای پیاده جاده های بالکان را به سوی غرب و شمال اروپا می پیمایند که دمای هوا گاه به ۱۹ درجه زیر صفر می رسد. پیش تر یونیسف درباره وضعیت ناگوار کودکان پناهجو در زمستان هشدار داده بود.

#refugees use blankets to keep warm as they walk along snow-covered fields near #Miratovac,photo-Dimitar Dilkoff pic.twitter.com/xDBNihozKI

— ✌☮#UpTheRebels☮✌ (@Chara_fc) 20 Janvier 2016

سازمان بین المللی مهاجرت به تازگی اعلام کرده در سال گذشته میلادی بیش از یک میلیون پناهجو به قاره اروپا رسیده اند.

از سوی دیگر سازمان مذکور خاطر نشان ساخته که از آغاز سال میلادی ۳۷ هزار پناهجوی دیگر، خود را به مرزهای اروپا رسانده اند. بر اساس آمار ثبت شده در سه هفته نخست ژانویه دستکم ۱۱۸ نفر در هنگام عبور مدیترانه جان باخته اند.

در سال ۲۰۱۵ کشورهای عضو اتحادیه اروپا به توافق رسیدند تا ۱۶۰ هزار پناهجو را در کشورهای مختلف توزیع کنند. برخی کشورها همچون آلمان، فرانسه و اسپانیا با دارا بودن مساحت بیشتر در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بیشترین میزان پناهجویان را پذیرا شده اند.

بریتانیا که موضع سر سختی در قبال پذیرش پناهجویان دارد در نهایت پذیرفته است که در مدت ۵ سال ۲۰ هزار پناهجو را پذیرا شود. برای نخستین بار این کشور ۴ پناهجو را پذیرفته است. این افراد می توانند برای دیگر اعضای خانواده شان تقاضای پناهندگی کنند.

به روند کند پذیرش پناهجویان از سوی برخی کشورهای اروپایی باید مرزهای بسته را نیز افزود. برخی کشورهای اروپایی مانند مجارستان، بلغارستان، یونان و اسپانیا برای مدیریت و کاهش ورود پناهجویان، مرزهای خود را حصار کشی کرده اند.

بنا به گزارش سازمان عفو بین الملل در حدود ۲۳۵ کیلومتر از مرزهای اروپا حصار کشی شده است. این گزارش می افزاید ۱۷۵ کیلومتر مرز میان مجارستان و صربستان، ۳۰ کیلومتر مرز میان بلغارستان و ترکیه، بیش از ۱۸ کیلومتر حد فاصل میان اسپانیا و مراکش و بیش از ۱۰ کیلومتر از مرزهای یونان و ترکیه حصار کشی شده اند.

در حالیکه سیاست های سخت گیرانه تری از سوی کشورهای اروپایی برای مدیریت بحران پناهجویان در اروپا در حال شکل گرفتن است، بخشی از افکار عمومی همچنان نگران وضعیت بحرانی پناهجویانی است که به دلیل ناامنی و جنگ داخلی در کشورهایشان جلای وطن کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جوزپ بورل «کشتار» بیش از ۱۱۰ نفر را که در غزه در صف توزیع غذا بودند «قتل عامی جدید» خواند

اتحادیه اروپا روند آزادسازی میلیاردها یورو از بودجه تخصیص‌یافته به لهستان را آغاز کرد

ناوچه تازه وارد آلمان به ماموریت در دریای سرخ به اشتباه دو موشک به سمت پهپاد آمریکایی شلیک کرد