درخواست آمریکا از چین برای مقابله با کره شمالی

درخواست آمریکا از چین برای مقابله با کره شمالی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، از این کشور خواست تا کره شمالی را زیر فشار بگذارد. آقای کری که برای سفری

آگهی

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، از این کشور خواست تا کره شمالی را زیر فشار بگذارد.

آقای کری که برای سفری دو روزه عازم چین شده، روز چهارشنبه ۲۷ ژانویه، در یک کنفرانس خبری در پکن، با انتقاد از اقدامات رهبر کره شمالی گفت: «اقدامات کیم جونگ اون غیرمسئولانه و خطرناک است. این که او واقعاً بمب هیدروژنی آزمایش کرده یا نه اهمیتی ندارد، مهم این است که او این ادعا را دارد، او تلاش کرده این کار را انجام بدهد.»

کره شمالی سابقه ای طولانی در بی اعتنایی به درخواستهای جامعه جهانی و سازمان ملل متحد برای دست کشیدن از برنامه تسلیحات هسته ای خود دارد. در تازه ترین مورد، رهبر این کشور از آزمایش موفقیت آمیز یک بمب هیدروژنی در ۶ ژانویه خبر داده بود.

با این حال، به نظر می رسد مقامات چینی، با وجود ناخشنودی از اقدامات تحریک آمیز کیم جونگ اون، علاقه چندانی به کاستن از روابط خود با کره شمالی و همراهی با اقدامات کشورهای غربی علیه این کشور ندارند.

چین روابط گسترده ای با کره شمالی دارد و راه اصلی ارتباط این کشور منزوی با دنیای خارج از آن محسوب می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پکن: لغو ویزا برای اتباع چند کشور اروپایی موجب رونق گردشگری چین شد

سرزمین پریان؛ یخ‌بندان زمستانی در شهر «جی‌لین» چین

انتقاد مقامات ارشد چین و روسیه از سیاست آمریکا؛ نقش مجمع شیانگشان در دیپلماسی نظامی چیست؟