بازداشت برخی از اعضای فعلی و سابق حزب مردم اسپانیا

بازداشت برخی از اعضای فعلی و سابق حزب مردم اسپانیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس اسپانیا روز سه شنبه در جریان تحقیق در مورد یک پرونده فساد، ۲۴ نفر را در استان والنسیای این کشور بازداشت کرد. بسیاری از بازداشت شدگان از اعضای

آگهی

پلیس اسپانیا روز سه شنبه در جریان تحقیق در مورد یک پرونده فساد، ۲۴ نفر را در استان والنسیای این کشور بازداشت کرد. بسیاری از بازداشت شدگان از اعضای فعلی یا سابق حزب راستگرای مردم هستند.

پلیس اسپانیا در این پرونده در حال تحقیق در مورد اتهام پرداخت رشوه در ازای دریافت قراردادهایی در بخش دولتی در استان والنسیا در شرق این کشور است.

رافائل هرناندو، سخنگوی حزب مردم در واکنش به بازداشت های روز سه شنبه گفت: «ما علیه تمام کسانی که در این پرونده دخیل هستند اقدام خواهیم کرد. بر این نکته پافشاری می کنم که ما در مورد مبارزه با فساد به شهروندان متعهد هستیم و از خود انعطاف به خرج نخواهیم داد.»

در واکنشی دیگر، اینیگو اِرِخون سخنگوی حزب پودموس گفت: «اگر کسی به موارد بیشتری از این دست احتیاج داشت، به نظرم با گذشت زمان و با این اتفاق بیشتر مشخص شد که باززایی دموکراتیک و دولتهای پی در پی حزب مردم دو امری هستند که صد و هشتاد درجه با یکدیگر در تضادند.»

آلفونسو روس، بالاترین مقام اجرایی استان والنسیا و رئیس سابق یک تیم فوتبال دسته سومی در این استان، در میان بازداشت شدگان است.

خشم مردم اسپانیا از پرونده های فساد در این کشور منجر به رویگردانی آنها از احزاب سنتی در انتخابات پارلمانی اخیر شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشاورزان در اسپانیا با تراکتورهای خود جاده‌ها را مسدود کردند

«شوخی طالبانی» جوانی که جنگنده‌ای را به پرواز در آورد برایش گران تمام شد

قانون اساسی اسپانیا در جهت حمایت از «افراد دارای معلولیت» اصلاح می‌شود