اعتصاب رانندگان تاکسی در فرانسه به خشونت کشیده شد

اعتصاب رانندگان تاکسی در فرانسه به خشونت کشیده شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رانندگان تاکسی روز سه شنبه ۲۶ ژانویه، در شهرهای بزرگ فرانسه، از جمله پایتخت این کشور، دست به اعتصاب زدند. تاکسیرانان در بعضی از مناطق پاریس با آتش

آگهی

رانندگان تاکسی روز سه شنبه ۲۶ ژانویه، در شهرهای بزرگ فرانسه، از جمله پایتخت این کشور، دست به اعتصاب زدند. تاکسیرانان در بعضی از مناطق پاریس با آتش زدن لاستیک در خیابانها با پلیس درگیر شدند. رانندگان تاکسی به سیاستهای دولت و ادامه کار برخی سرویسهای مسافرکشی خصوصی مانند «اوبر» اعتراض دارند.

ابراهیم سیلا، مسئول وبسایت «تاکسیهای فرانسه»، در این باره می گوید: «ما به دلیل موجهی تجمع کرده ایم و اجازه اعتصاب را هم از مسئولان دریافت کرده ایم.»

کریم اصنون، رئیس اتحادیه تاکسیرانان پاریس، نیز درباره علت اعتصاب امروز می گوید: «در حال حاضر، رانندگانی که تاکسی هایشان را کرایه کرده اند از عهده پرداخت کرایه بر نمی آیند و خودروهایشان را پس می دهند. رانندگانی که برای دریافت مجوز تاکسیرانی هزینه کرده اند قادر به تأمین هزینه هایشان نیستند. این یک حرکت اعتراضی در سرتاسر اروپاست، چون همه همکاران ما از این بی قانونیها آسیب دیده اند، از این وضعیتی که البته مطلوب شرکتهای چندملیتی است که با استفاده از امکانات تلفنهای همراه به شکل غیرقانونی کار خود را پیش می برند.»

پیشتر رشید بوجمعه، رئیس اتحادیه تاکسیرانان مارسی، در اعتراض به ادامه کار این سرویسها گفته بود: «آنها شاغلان حرفه ای و افرادی را که به قوانین احترام می گذارند، به خاک سیاه می نشانند. رانندگان اوبر مانند گاوچران های آمریکایی برای مسافرکشی به اینجا آمده اند، در حالی که هیچ هزینه ای در فرانسه پرداخت نمی کنند.»

فعالیت سرویسهای مسافرکشی خصوصی که از طریق اینترنت و برنامک های تلفن های همراه فعالیت می کنند مدتهاست که با اعتراض تاکسیرانان فرانسوی مواجه بوده است. رانندگان تاکسیهای رسمی برقراری این سرویسهای دسترس پذیرتر و ارزانتر را یک رقابت ناسالم و تهدیدی برای منافع شغلی خود می دانند.

تاکسیرانان فرانسه خواهان اقدام دولت برای جلوگیری از ادامه فعالیت اینگونه سرویسها یا دریافت غرامت در ازای کاهش درآمد خود شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه فروش ابزار آتش‌بازی هوایی را در آستانه روز جشن ملی ممنوع کرد

فراخوان بسیج مدنی برای بازگشت نظم به فرانسه؛ ماکرون با روسای مجلس ملی و سنا دیدار می‌کند

شورش و غارت در فرانسه؛ هزاران مامور پلیس با خودروهای زرهی بسیج و ۱۳۰۰ نفر بازداشت شدند