نیروهای دولتی سوریه کنترل شهر ربیعه را به دست گرفتند

نیروهای دولتی سوریه کنترل شهر ربیعه را به دست گرفتند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالی که تنها یک روز به آغاز مذاکرات بین دولت سوریه و گروههای مخالف در ژنو باقی مانده است، خبرگزاری دولتی سوریه از پیشروی ارتش این کشور در حومه

آگهی

در حالی که تنها یک روز به آغاز مذاکرات بین دولت سوریه و گروههای مخالف در ژنو باقی مانده است، خبرگزاری دولتی سوریه از پیشروی ارتش این کشور در حومه شمالی و شرقی شهر لاذقیه خبر می دهد.

به گفته گروه ناظران حقوق بشر سوریه، مستقر در لندن، نیروهای دولتی روز یکشنبه کنترل شهر ربیعه را در استان لاذقیه به دست گرفتند. این شهر از سال ۲۰۱۲ تاکنون در کنترل گروه های شورشی از جمله ترکمن های سوریه و جبهه النصره بود.

به کنترل گرفتن شهر ربیعه راه را برای نیروهای دولتی در رسیدن به مرز ترکیه هموار می کند. در پی این تحولات در استان لاذقیه، خبرگزاری دولتی سوریه از در اختیار گرفتن کنترل حدود شش کیلومتر از بزرگراه حلب-لاذقیه خبر داد.

از طرف دیگر گروه ناظران حقوق بشر سوریه می گوید در روزهای اخیر بیش از ۹۰ نفر در جریان حمله های هوایی منتسب به روسیه در شرق سوریه کشته شده اند.

نیروهای دولتی سوریه طی ماههای اخیر به کمک جنگجویان گروه حزب الله، نیروهای ایرانی و حملات هوایی روسیه، به دنبال پیشروی و بازپس گرفتن مناطق تحت کنترل مخالفان بودند.

جنگ در سوریه از سال ۲۰۱۱ تاکنون منجر به کشته شدن بیش از ۲۶۰ هزار نفر شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید

حمله هوایی شبانه به شرق سوریه؛ بهروز واحدی از اعضای سپاه پاسداران ایران کشته شد